Masaj Hangi Hastalıklara İyi Gelir, Masaj Nelere İyi Gelir, Masaj Yaptırma

masaj yaptırma faydaları, masaj yaptırma yararları, masaj yaptırma yararları nelerdir, masaj yaptırmanın etkileri

Masaj yaptırmanın faydaları nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Masaj yaptırmak, bir ağrı kesici içmekle aynı değerde. İlaçlar çoğu zaman iyileşmemizi sağlasa da mideye zararları da olabiliyor. Bu nedenle birçok kişi ilaç içmeyi ret ediyor. Vücudunuzda herhangi bir yeriniz ağrıyorsa ilaç içmek yerine masaj yaptırabilirsiniz.

 

 

Özellikle omuzlara uygulanan masaj, ağrı kesicilerle aynı etkiyi gösteriyor. Rahatlatıcı etkisi olan masajın ağrıyı yok ettiği bilim adamları tarafından da kanıtlandı. Ağrı kesici etkisi yaratan masaj ile artık ağrı kesici ilaçların içilmesine gerek kalmayacak.

Kas ve iskelet sistemi zarar görmüş olan yaşlı insanlar çok fazla ağrı sorunu ile karşı karşıya kalırlar. Bu esnada masaj devreye girerek yaşlı insanlara potansiyel bakımından fayda sağlıyor. Kas ve iskelet sistemindeki yaralanmalar masaj ile tedavi ediliyor.

Uzmanlar masajın uzman bir kişi tarafından yapılmasını öneriyorlar. Çünkü masajı uzmanına bırakmak en sağlıklı yöntemdir. Doğru ve düzenli yapılması ağrıların yok olmasında son derece önemlidir. Masaj, kanser hastaları üzerinde de uygulanmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver