Martı Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Martı Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Martı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Martı Nedir, Martı Ne Anlama Gelir, Martı Ne Demektir, Martı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Martı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Martı Anlamı

Martı Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Kuşlar (Aves) sınıfının, yağmur kuşları (Charadriiformes) takımının, martılar (Laridae) familyasındaki türlere verilen genel ad. Erginlerde baş, boyun ve bedenin alt kısmı ve kuyruk beyazdır. Sırt kısmı ve kanatların üstü mavimsi gridir. Kanatların ön ve arka kenarları beyaz şeritlidir.

Martılar balık, yengeç, solucan, böcek ve böcek lârvalarını yerler. Ortalama 25 yıl kadar yaşarlar. Gezici kuşlardır. Kayalık deniz sahillerinde yaşayanlar genellikle deniz martılarıdır. Batı Akdeniz’de kuluçkaya yatarlar. Akdeniz ve Ege Denizi sahillerinde bulunan yerli kuşlardır.

Konu ile ilgili aramalar: Martı Nedir Martı ödev ara Martı kelime anlamı Martı sözlükte ara Martı ansiklopedi bilgi bankası ara Martı ne demek Martı neye denir

Martı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver