Mart Kapıdan Baktırır Kazma Kürek Yaktırır İle İlgili Kısa Kompozisyon Hakkında Kısa Yazı

Mart Kapıdan Baktırır Kazma Kürek Yaktırır Kompozisyonu , Mart Kapıdan Baktırır Kazma Kürek Yaktırır ile İlgili Yazılar Kompozisyonlar , Mart Kapıdan Baktırır Kazma Kürek Yaktırır Konulu Anlatan Kompozisyon Örnekleri

Mart ayı ilkbaharın müjdesi olarak bilinir bilinmesine ama gel gör ki durum pekte öyle değildir aslında.

Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle son yıllarda mevsimler birbirine karışmış, yazlar sonbahara, kışlar ilkbahara dönmüş bir durumdayken bu söz tamda anlamını yitirmek üzereydi. Kışın o çetin geçen günlerinden sonra Şubat ayında sakinleyen havaya aldananlar Mart ayında nerdeyse yazlıkları çıkarmaya hazırlanırken hiç ummadıkları bir sürprizle karşılaşırlar.

Oh bee yaz geldi diye düşünürken Martın o soğuk yüzüyle karışlaşınca ne yapacağını şaşır insan çünkü öyle bir gelmiştir ki kış, hazırlıksızsanız yandınız demektir. Bu durumda hemen atasözümüz devreye girer işte; “Mart Kapıdan Baktırır, Kazma Kürek Yaktırır” Bu senede kelimenin tam manasıyla öyle oldu işte. Günlük güneşlik geçirilen bir kışın ardından gelen Mart tüm yurdu esir etti kendisine.

Atalar birşeyler biliyor ki söylüyor değil mi? Bundan sonra belki daha hazırlıklı karşılarız atasözlerine konu olmuş Mart ayını :)

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver