Margarin Nedir Neyden Yapılır Hakkında Bilgi

Margarin Nedir Neyden Yapılır

Margarin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Margarin Nedir, Margarin Ne Anlama Gelir, Margarin Ne Demektir, Margarin Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Margarin ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Margarin Anlamı

Bitkisel ve hayvansal yağlara, süt ürünleri, kimi koruyucu maddeler, emülsüyonlaştırıcı maddeler, tereyağ ve tuz karıştırılarak hazırlanmış yarı katı yağ. İlk kez 1860′larda, III. Napoléon’un tereyağı yerine ucuz bir yağ bulunması için açtığı kampanyadan esinlenen Fransız kimyageri Hippolyte Mége-Mouriés tarafından bulunmuştur. Önceleri hayvansal yağlar, özellikle balina yağından yapılan margarinler daha sonra, hemen yalnızca bitkisel yağ (soya, mısıryağı vb.) kullanılarak yapılmışlardır. Günümüzde, sıvı yağların nikel tozlarıyla karıştırılıp basınç altında hidrojenle 200°C sıcaklığa ısıtılarak, doymuş hâle getirilmesiyle elde edilir. Tereyağına oranla besin değeri az olan margarine tereyağı ve vitaminler katılarak, besin değeri yükseltilebilir.

Konu ile ilgili aramalar: Margarin Nedir Margarin ödev ara Margarin kelime anlamı Margarin sözlükte ara Margarin ansiklopedi bilgi bankası ara Margarin ne demek Margarin neye denir

Margarin ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver