Mareşal Nedir Hakkında Bilgi

Mareşal Nedir

Mareşal anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Mareşal Nedir, Mareşal Ne Anlama Gelir, Mareşal Ne Demektir, Mareşal Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Mareşal ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Mareşal Anlamı

Birçok orduda en yüksek rütbe. Merovenjlerin sarayında en yüksek görevlilere verilen bu unvan, başkomutan yardımcılığını temsil ederdi. 1793′te Fransız Devrimi ile birlikte kaldırılan bu unvan, Napoléon zamanında “İmparatorluk Mareşali” olarak yeniden kabul edilmiştir. I. Dünya Savaşı’ndan sonra Fransa’da ve Almanya’da; yine II. Dünya Savaşı’nda Almanya, SSCB ve ABD’de kullanılan bu unvan, Osmanlı İmparatorluğu’na “müşir” olarak geçmiştir. Cumhuriyet dönemi Türkiyesi’nde sadece iki kişi, M. Kemal Atatürk ve Fevzi Çakmak bu unvanı taşımışlardır.

Konu ile ilgili aramalar: Mareşal Nedir Mareşal ödev ara Mareşal kelime anlamı Mareşal sözlükte ara Mareşal ansiklopedi bilgi bankası ara Mareşal ne demek Mareşal neye denir

Mareşal ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver