Manyetik Geçirgenlik Nedir Hakkında Bilgi

Manyetik Geçirgenlik Nedir

Manyetik Geçirgenlik anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Manyetik Geçirgenlik Nedir, Manyetik Geçirgenlik Ne Anlama Gelir, Manyetik Geçirgenlik Ne Demektir, Manyetik Geçirgenlik Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Manyetik Geçirgenlik ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Manyetik Geçirgenlik Anlamı

Bir cisim ya da ortamdaki manyetik akının, kendisini doğuran manyetik alanın şiddetine oranı (_= B/H). Birimi henry/metre’dir. Uzay boşluğunun (vakum) manyetik geçirgenliği _0 simgesiyle gösterilir ve değeri 4¹x10-7 henry/metre olup manyetik sabit adıyla anılır. Bağıl manyetik geçirgenlik ise _/_0 oranıdır. Çoğu maddenin bağıl manyetik geçirgenliği sabit bir değer gösterir. Bu değer 1′den küçükse maddeye diyamanyetik, 1′den büyükse paramanyetik madde denir. Ferromanyetik maddelerin manyetik geçirgenlikleri çok yüksektir ve manyetik alanın şiddetine bağlı olarak değişir.

Konu ile ilgili aramalar: Manyetik Geçirgenlik Nedir Manyetik Geçirgenlik ödev ara Manyetik Geçirgenlik kelime anlamı Manyetik Geçirgenlik sözlükte ara Manyetik Geçirgenlik ansiklopedi bilgi bankası ara Manyetik Geçirgenlik ne demek Manyetik Geçirgenlik neye denir

Manyetik Geçirgenlik ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver