Mantık Nedir Hakkında Bilgi

Mantık Nedir

Mantık anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Mantık Nedir, Mantık Ne Anlama Gelir, Mantık Ne Demektir, Mantık Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Mantık ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Mantık Anlamı

Doğru düşünme kurallarını araştıran bilim dalı. Normatif (kural koyucu) bir bilim dalı olan mantık, düşünme yasalarını araştırır. Zihinsel bir doğrunun başka bir doğrudan çıkarılması üzerine kuruludur. Bu nedenle formel (biçimsel) bir bilim dalıdır. Kurucusu Aristoteles’tir. Mantık bilimi; terimler, önermeler, akıl yürütmeler ve çeşitli kanıt yöntemlerini araştırır. Kıyas, (tasım) mantığın diğer bir önemli konusudur. İslâm uygarlığında Farâbî ve İbni Sina’nın mantık üzerine önemli çalışmaları vardır.

Konu ile ilgili aramalar: Mantık Nedir Mantık ödev ara Mantık kelime anlamı Mantık sözlükte ara Mantık ansiklopedi bilgi bankası ara Mantık ne demek Mantık neye denir

Mantık ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver