Manolya Nedir Nerede Yetişir Hakkında Bilgi

Manolya Nedir Nerede Yetişir

Manolya anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Manolya Nedir, Manolya Ne Anlama Gelir, Manolya Ne Demektir, Manolya Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Manolya ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Manolya Anlamı

(Magnolia) manolyagiller (Magnoliaceae) familyasından, yaklaşık 80 kadar ağaç ve çalı türünün oluşturduğu cins. Bazıları odunundan yararlanılmak için yetiştirilse de genelde süs bitkisi olarak yetiştirilirler. Yapraklarını dökmeyen türlerinin yanı sıra yapraklarını döken türleri de kapsayan bu cinsin türlerinin kökeni Orta ve Kuzey Amerika, Himalayalar ve Doğu Asya’dır.

En yaygın bilinen türlerinden Magnolia grandiflora gösterişli ve güzel kokulu çiçekleriyle ve kalın ve parlak yapraklarıyla oldukça güzel bir görünüm sergiler ve yalnızca anayurdu olan Kuzey Amerika’da değil tüm dünyada süs bitkisi olarak yetiştirilir.

Konu ile ilgili aramalar: Manolya Nedir Manolya ödev ara Manolya kelime anlamı Manolya sözlükte ara Manolya ansiklopedi bilgi bankası ara Manolya ne demek Manolya neye denir

Manolya ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver