Manik Depresif Psikoz Nedir Hakkında Bilgi

Manik Depresif Psikoz Nedir

Manik Depresif Psikoz anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Manik Depresif Psikoz Nedir, Manik Depresif Psikoz Ne Anlama Gelir, Manik Depresif Psikoz Ne Demektir, Manik Depresif Psikoz Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Manik Depresif Psikoz ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Manik Depresif Psikoz Anlamı

Mani ve melankoli nöbetleriyle beliren akıl hastalığı. Neşe ve hüzün gibi iki aşırı kutup arasında gidip gelen ve değişen bu ruhsal durum yalnız aşırı neşe, aşırı keder ya da art arda neşe ve keder nöbetleriyle kendini gösterir. Daha çok 25-35 yaşları arasında ve özellikle kadınlarda görülür. Manik depresif hastalıkta genetik faktörlerin rolü vardır. Hastalığın ana-baba, kardeşler ve çocukları da etkilediği görülmüştür. Hastalığın manik evresinde hasta neşelidir. Hayalkırıklığı ve başarısızlıklara karşı kayıtsızdır. Normalden çok fazla enerjisi vardır, fazla girişkendir. Bazen bu neşeli durumunun yerini öfke alır. Durmaksızın ve acele konuşur, tutarlı bir düşünce silsilesi sürdüremez. Özbeğeni artar ve üstünlük iddiaları gelişebilir. Depresif evredeyse, depresyon birden baş gösterir ve hızla derinleşir.

Konu ile ilgili aramalar: Manik Depresif Psikoz Nedir Manik Depresif Psikoz ödev ara Manik Depresif Psikoz kelime anlamı Manik Depresif Psikoz sözlükte ara Manik Depresif Psikoz ansiklopedi bilgi bankası ara Manik Depresif Psikoz ne demek Manik Depresif Psikoz neye denir

Manik Depresif Psikoz ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver