Mandolin Nedir Hakkında Bilgi

Mandolin Nedir

Mandolin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Mandolin Nedir, Mandolin Ne Anlama Gelir, Mandolin Ne Demektir, Mandolin Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Mandolin ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Mandolin Anlamı

İkişer ikişer aynı değerde dört çift telli, kısa saplı çalgı. 18. yüzyılda Avrupa’da gelişti ve İtalyan kentlerinde değişik biçimleri üretildi. İtalya, Napoli’de üretilen mandolin modeli, mandolinin temel tipi hâline geldi.

Mandolinin dört çift teli vardır. Teller gövdenin alt ucuna bağlanır. Bunlar gitar sapında bulunan burgularla akort edilir. Sesleri kalından inceye doğru kemandaki gibi gelişir. Sapında 17 perde bulunur. Penayla çalınır.

Düz sırtlı mandolin, 1960′lara kadar Türkiye’deki müzik eğitiminde temel çalgı olarak kullanılmış ve daha sonra bu görevi blok flüt üstlenmiştir.

Konu ile ilgili aramalar: Mandolin Nedir Mandolin ödev ara Mandolin kelime anlamı Mandolin sözlükte ara Mandolin ansiklopedi bilgi bankası ara Mandolin ne demek Mandolin neye denir

Mandolin ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver