Manastır Nedir Hakkında Bilgi

Manastır Nedir

Manastır anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Manastır Nedir, Manastır Ne Anlama Gelir, Manastır Ne Demektir, Manastır Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Manastır ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Manastır Anlamı

Kendilerini dine adamış rahip ya da rahibelerin dünyayla ilgilerini keserek yaşadıkları, kentlerden ve kasabalardan uzakta, kırsal alanda inşa edilmiş yapı.

İlk manastırlar, Orta Doğu ve Yunanistan ortaya çıktı. Avrupa’da ilk manastırı 529′da Nursialı Aziz Benedictus İtalya’da Monte Cassini’de kurdu. Avrupa’da daha sonraki yüzyıllarda inşa edilen manastırlar bu ilk manastırın şemasına göre yapıldılar. On ikinci ve on üçüncü yüzyıllarda İngiltere, İskoçya, İspanya, İtalya, Almanya ve Avusturya’da pek çok manastır kuruldu. Fransa’da manastır hareketi öteki ülkelerden çok daha yaygın oldu.

Konu ile ilgili aramalar: Manastır Nedir Manastır ödev ara Manastır kelime anlamı Manastır sözlükte ara Manastır ansiklopedi bilgi bankası ara Manastır ne demek Manastır neye denir

Manastır ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver