Mamut Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Mamut Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Mamut anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Mamut Nedir, Mamut Ne Anlama Gelir, Mamut Ne Demektir, Mamut Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Mamut ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Mamut Anlamı

Mamut Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Hortumlu memeliler takımının filgiller ailesine ait bir hayvan türü. Buzul çağında, Avrupa’da, Kuzey Asya’da ve Kuzey Amerika’da yaşamış, sonra soyu tükenmiş bir hayvandır. Mamutun yüksekliği 3,5-4 m kadardır. Dişleri iri ve çok uzun, postu kalın, kılları uzun ve saçaklı olan mamutların klarına, sık sık eski akarsu birikintileri içinde rastlanmaktadır.

Mamutların büyük bir bölümü günümüz filleri kadar iriydi ancak kulakları fillerinkine göre çok küçüktü. Sırtlarında depoladıkları yağdan oluşan bir hörgüç vardı. Bu oluşum mamut fosillerinde bulunmamasına karşın mağara resimlerinde belirgin biçimde görülür. Mamutların insanlar tarafından avlandığını gösteren kanıtlar varsa da soylarının tükenme nedeninin avlanma olup olmadığı bilinmemektedir.

Konu ile ilgili aramalar: Mamut Nedir Mamut ödev ara Mamut kelime anlamı Mamut sözlükte ara Mamut ansiklopedi bilgi bankası ara Mamut ne demek Mamut neye denir

Mamut ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver