Malta Eriği Nedir Nerede Yetişir, Yararlar Ve Faydaları Nelerdir Hakkında Bilgi

Malta Eriği Nedir Nerede Yetişir, Yararlar Ve Faydaları Nelerdir

Malta Eriği anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Malta Eriği Nedir, Malta Eriği Ne Anlama Gelir, Malta Eriği Ne Demektir, Malta Eriği Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Malta Eriği ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Malta Eriği Anlamı

Malta Eriği Nedir Nerede Yetişir, Yararlar ve Faydaları Nelerdir
Eriobotrya japonica. Gülgiller (Rosaceae) familyasından, ılıman kuşakta yaygın bir meyve ağacına ve bu ağacın meyvelerine verilen ad. Bir başka adı da yenidünyadır. Anayurdunun Çin olduğu düşünülen Malta eriği ağaçları önce Japonya’ya götürülmüş ardından geliştirilen bazı üstün çeşitleri buradan Avrupa ve Akdeniz ülkelerine yayılmıştır. Ekildikten üç ya da dört yıl sonra meyve vermeye başlayan Malta eriği genellikle ticarî amaçlı üretilir. Ancak yapraklarını dökmeyen bir ağaç olduğundan park ve bahçelerde süs amacıyla da dikilir. Türkiye’de büyük ölçüde Akdeniz bölgesinde yetiştirilir.

Konu ile ilgili aramalar: Malta Eriği Nedir Malta Eriği ödev ara Malta Eriği kelime anlamı Malta Eriği sözlükte ara Malta Eriği ansiklopedi bilgi bankası ara Malta Eriği ne demek Malta Eriği neye denir

Malta Eriği ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver