Malkoçoğulları Nedir Kimlerdir Hakkında Bilgi

Malkoçoğulları Nedir Kimlerdir

Malkoçoğulları Nedir Kimlerdir Malkoçoğlu kimdir
Malkoçoğulları anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Malkoçoğulları Nedir, Malkoçoğulları Ne Anlama Gelir, Malkoçoğulları Ne Demektir, Malkoçoğulları Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Malkoçoğulları ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Malkoçoğulları Anlamı

Osmanlı tarihinde ünlü bir akıncı ailesi. Rumeli’ne akınlar yapan Malkoçoğullarının merkezi Silistre idi. Ailenin en büyüğü Malkoçoğlu Mustafa Bey’dir. Bu bey, Sıvas’ı Timur kuşatmasına karşı 18 gün savunmuştur. Bali Bey zamanında da ün kazanan aile, Lehistan, Galiçya ve Podolya’ya akınlar düzenlemiştir. Çeşitli seferlere de katılan Malkoçoğulları ailesinin son kuşağındaki en önemli kişi, sadrazamlığa kadar yükselen Malkoçoğlu Ali Paşa’dır. 1604 yılında Macaristan Seferi’nde ölmüştür.

Konu ile ilgili aramalar: Malkoçoğulları Nedir Malkoçoğulları ödev ara Malkoçoğulları kelime anlamı Malkoçoğulları sözlükte ara Malkoçoğulları ansiklopedi bilgi bankası ara Malkoçoğulları ne demek Malkoçoğulları neye denir

Malkoçoğulları ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver