Makyajsız Da Güzel Olmanın Yolları, Makyajsız Güzel Olmanın Sırları, Makyajsız Güzel Olmanın Yoları

makyazsız güzel olmak, , ,

Makyaj yapmadan da güzel görünmeye ne dersiniz?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Her kadın mutlaka makyaj yapar, yüz kusurlarını örtmek ve daha güzel görünebilmek adına yapılan makyaj sürekli olarak yapıldığında kişilerin ciltlerinde arkası alınmayacak durumları ortaya çıkartabileceklerinden dolayı, makyaja belli zamanlarda mutlaka ara verilmeli ve cilt dinlendirilmelidir. Aksine makyaj hergün yapılırsa cildinizin gözeneklerinde delikler açılmasına ve aynı zamanda cildin  çabuk yaşlanmasına yol açar. Sizlere makyajsızda güzel görünmek adına birkaç önemli hususlar öneriyor ve her kadının aslında çok güzel olduğunu belirtip sadece gerekli olanın bakım olduğunu söylüyoruz…

 

Uykuya dikkat
Yeterince uyumak çok önemlidir. Yorgunluk insanın yüzünün çökmesini, gözlerinin solgun görünmesini sağlayan bir sorundur. Bu nedenle uykunuzu almaya özen gösterin.
Yüzünüzü soğuk suyla yıkayın
Yüzü soğuk suyla yıkamak canlanmasını sağlar. Ayrıca yorgunluk belirtilerinden de soğuk su sayesinde kurtulabilirsiniz.
Nemlendirmeden asla!
Cildinizi nemlendirmeyi sakın es geçmeyin. Peeling, yıkama köpüğü gibi ürünler kullanarak temizlediğiniz cildinizi mutlaka nemlendirin. Bu sayede esnekliğini kaybetmeyecek ve canlı görünecek.
Bol su için
Su içmediğiniz takdirde vücudunuzun su-tuz dengesinde bozulma meydana gelir. Bol su içmek hayati bir önem taşımaktadır.
Güneşten korunun
Güneşten korunmak cildin genç görünmesi için çok önemlidir. En az 15 SPF’li bir güneş kremi uygun olacaktır.
Kaşlarınızı unutmayın
Makyaj yapmaya gerek kalmaması için kaşlarınıza özen göstermeniz gerekmektedir. Kaşlar yüzünüzün çatısı gibidir. Onların bozulmuş olması gözlerinizi, gözleriniz cildinizin ve dudaklarınızın görünümünü etkiler. Kaşlarınızı sürekli düzenli tutmaya özen gösterin.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver