Makyaj Nedir Hakkında Bilgi

Makyaj Nedir

Makyaj anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Makyaj Nedir, Makyaj Ne Anlama Gelir, Makyaj Ne Demektir, Makyaj Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Makyaj ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Makyaj Anlamı

Yüzü güzelleştirmek ya da başka biçimlere sokmak için bazı özel maddelerle boyama. Eski çağlardan beri yüzü ve saçları güzelleştirip yumuşatmak için türlü malzemeler ve çeşitli kokular kullanıldığı bilinmektedir. Eski makyaj biçiminin basitliği ve acemiliği, modern çağların ilkel ırklarının dinî törenlerinde görülür. Makyajın ilk örneklerine, Patagonyalılarda ve Avustralya yerlilerinde rastlanır. Bunlar yüzlerini tebeşir ya da çamura bular, yağ sürdükleri vücutlarını çiçek ve tüylerle süslerlerdi. Kuzey Amerika yerlileri ise yüzlerine ve vücutlarına savaş işareti olarak boyalar sürerlerdi. Yapılan kazılar sonucu ortaya çıkan ve İ.Ö. 5000 yılına ait olduğu sanılan klardan Mısır’da geniş ölçüde göz ve yüz boyası kullanıldığı saptanmıştır. Günümüzde çok yaygınlaşan makyaj, kozmetik sanayiinin önemli ölçüde gelişmesine neden oldu. Makyaj, sinema ve tiyatroda bir yüzün doğal görünüşünü bir rolün gereğine uydurmak için de kullanılmaktadır. Çeşitli erkek, kadın, çocuk tip ve karakterlerini canlandırmak için makyaj, vazgeçilmez bir işlemdir.

Konu ile ilgili aramalar: Makyaj Nedir Makyaj ödev ara Makyaj kelime anlamı Makyaj sözlükte ara Makyaj ansiklopedi bilgi bankası ara Makyaj ne demek Makyaj neye denir

Makyaj ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver