Makine Teknikeri ne iş yapar, nasıl olunur, ne kadar maaş alır 2013-2014

Etiketler: Makine Teknikeri, Makine Teknikeri hakkında, Makine Teknikeri ile ilgili bilgi, Makine Teknikeri mesleği, Makine Teknikeri nasıl olunur, Makine Teknikeri olmak için, Makine Teknikeri olmak için hangi okulu okumalı, Makine Teknikeri özellikleri, Makine Teknikeri ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,

 

Makine Teknikeri Görevleri
Makine mühendisi tarafından tasarlanan her türlü makine veya motorun teknik resmini çizer, Makine / motorun üretimi için planlanan işlemlerin, talaşlı ve talaşsız üretim yöntemleri ile yapılmasını sağlar, Makine veya motorların yerlerine yerleştirilmesi, bakım ve onarımı ile ilgili işleri yürütür.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Makine Teknikeri Kullanılan Malzemeler
Makine ve parçalarının üretiminde gerekli olan makine imalat resmini ve projesini çizim için gerekli olan araç ve malzemeler, Bilgisayar ve bilgisayarla çizim programları, imalatta kullanılan çeşitli tezgahlar, ölçme ve kontrol avadanlıkları, bakım ve onarım iş ve işlemlerinde kullanılan el takımları, test cihazları, ölçme elemanları ve gereçler.

 

Makine Teknikeri Özellikleri
Makine teknikeri olmak isteyenlerin; Fen bilimlerine özellikle fiziğe ilgili ve bu alanda başarılı, şekil ve uzay ilişkilerini, makine parçaları arasındaki ilişkileri görebilen, el ve gözü eşgüdümle kullanabilen, yönergeleri anlayabilen ve bunları başkalarına aktarabilen, ayrıntıya dikkat edebilen, tedbirli kimseler olmaları gerekir.

 

Makine Teknikeri Okulu
Mesleğin eğitimi üniversitelere bağlı meslek yüksekokullarının “Makine” bölümünde verilmektedir.

 

Makine Teknikeri Okulu Kaç Yıllıktır
Eğitim süresi 2 yıldır.

 

Makine Teknikeri Diploma
Eğitimini başarı ile tamamlayanlara “Makine” ön lisans diploması ve “Makine Teknikeri” unvanı verilir.

 

Makine Teknikeri Çalışma Alanları
Meslek yüksekokulu makine bölümünü bitirenler kamu kuruluşlarında ilgili birimlerde tekniker kadrosuyla çalışmaktadırlar. Ayrıca özel kuruluşlarda teknik ara eleman olarak çalışma şansına sahiptirler. Kendi işyerlerini açabilirler.

 

Makine Teknikeri Meslekte İlerleme
Mesleki eğitimden sonra işyerlerinde çalışan makine teknikerleri idari kadroda kısım şefi, müdür olabilirler. “Makine” ön lisans programını başarı ile bitirenler ÖSYM tarafından açılan Dikey Geçiş Sınavı’nda başarılı oldukları taktirde “Makine”, “Makine Mühendisliği”, “Makine Resmi ve Konstrüksiyonu Öğretmenliği”, gemi makinaları işletme mühendisliği, Gemi inşaat gemi makine mühendisliği“ Otomotiv Mühendisliği”,“Otomotiv Öğretmenliği”, “Metal Öğretmenliği”, “Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği”,“Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği”, “Talaşlı Üretim Öğretmenliği”Tarım makineleri, “Metalurji ve Malzeme Mühendisliği”, “Endüstriyel Teknoloji Öğretmenliği”, “İnşaat Mühendisliği”, “Makine ve İmalat Mühendisliği”,“Malzeme Mühendisliği”,“Tasarım ve Konstrüksiyon Öğretmenliği”,Üretim Mühendisliği lisans programlarına dikey geçiş yapabilirler.


Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver