Makara Nedir Hakkında Bilgi

Makara Nedir

Makara anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Makara Nedir, Makara Ne Anlama Gelir, Makara Ne Demektir, Makara Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Makara ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Makara Anlamı

Merkezindeki bir mil çevresinde dönebilen ve çevresi ip (ya da halat) geçecek biçimde oyulmuş teker. Basit bir makinedir. Momentlerin dengesiyle mekanik avantaj sağlamaya yarar. Basit makarayla bir yükü yükseğe çıkarmak mümkündür. Bir basit, bir hareketli makara kullanarak bir yük, üçte biri kadarlık bir kuvvetle yukarı kaldırılabilir. Makara sayısı artırılarak yapılan palangalarla aynı yük daha küçük bir kuvvetle de dengelenebilir. Bir kayışla birleştirilen düzlemsel iki makara (kayış-kasnak düzeneği) arasında hareket aktarılabildiği gibi, değişik makara çaplarıyla devir sayısı da değiştirilebilir.

Konu ile ilgili aramalar: Makara Nedir Makara ödev ara Makara kelime anlamı Makara sözlükte ara Makara ansiklopedi bilgi bankası ara Makara ne demek Makara neye denir

Makara ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver