Mağribiler Nedir Hakkında Bilgi

Mağribiler Nedir

Mağribiler anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Mağribiler Nedir, Mağribiler Ne Anlama Gelir, Mağribiler Ne Demektir, Mağribiler Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Mağribiler ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Mağribiler Anlamı

Kuzey Afrika’nın çeşitli bölgelerinde yaşayan Müslüman halka verilen ad. Lâtince Maurus sözcüğünden gelen bu kavram, Romalılarca bu bölgelerde yaşayan Berberîlere verilen bir ada dönüştü; Berberîlerin yaşadıkları yerlere de Mauritinia adı verildi. Avrupalılar, bu sözcüğü 16. yüzyılda tüm Arapları içeren bir betimleme olarak kullandılar. Mağribiler, geçimlerini çoğunlukla çobanlık ve avcılıkla sağlarlardı. Kendi içlerinde de abidiler (köleler), harratinler (eski kölelerin torunları), murabıtlar (soylular) gibi sınıflara ayrılırlardı.

Konu ile ilgili aramalar: Mağribiler Nedir Mağribiler ödev ara Mağribiler kelime anlamı Mağribiler sözlükte ara Mağribiler ansiklopedi bilgi bankası ara Mağribiler ne demek Mağribiler neye denir

Mağribiler ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver