Madalya Nedir Çeşitleri Hakkında Bilgi

Madalya Nedir Çeşitleri

Madalya anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Madalya Nedir, Madalya Ne Anlama Gelir, Madalya Ne Demektir, Madalya Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Madalya ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Madalya Anlamı

Savaşlarda yararlık, çalışma hayatında üstün hizmet gösterenlere, yarışmalar ve sergilerde derece alanlara, bir kuruluş ya da kişi adına bastırılıp ödül olarak verilen madeni nişan. Eski çağlardan beri, dünyanın hemen her ülkesinde ve devletinde, çeşitli amaçlarla, çeşitli madalyalar verilegelmiştir. Türkiye’de, özel yasayla çıkartılan ve pirinçten yapılan “İstiklâl Madalyası” nın dışında, askerî alanda verilen dört çeşit madalya vardır.

1) Savaş madalyası,
2) Türk Silâhlı Kuvvetleri şeref madalyası,
3) Türk Silâhlı Kuvvetleri övünç madalyası,
4) Türk Silâhlı Kuvvetleri üstün hizmet madalyası. Bu madalyaların ilk ikisinin altın ve gümüş, üçüncüsünün gümüş ve bronz, sonuncusununsa (bir tek) gümüş dereceleri vardır.

Konu ile ilgili aramalar: Madalya Nedir Madalya ödev ara Madalya kelime anlamı Madalya sözlükte ara Madalya ansiklopedi bilgi bankası ara Madalya ne demek Madalya neye denir

Madalya ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver