Mac İçin Türk Lirası Sembolü Klavye Desteği Eklentisi Ücretsiz İndir TL Simgesi Kurma Programı Türkçe Kullanımı Hakkında Bilgi

Mac İçin Türk Lirası Sembolü Klavye Desteği Eklentisi TL Simgesi Kurma Programı Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır? Türkçe Açıklama – Windows 8,7,Vista, Xp Programları ve Mobil Uygulamaları Son Sürüm

Aşağıda TL Simgesi Kurma Programı isimli program için kısaca tanıtımı, neye yaradığı, genel özellikleri ve en son sürümü (yeni versiyon) download linki yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Merkez Bankası tarafından düzenlenen Türk Lirası Simge yarışmasında 8362 adet başvuru arasından finale kalan 7 simgeden biri olarak gördüğümüz simge seçildi. Birincilik ödülüne layık görülen tasarımın sahibi Tülay Lale oldu.Tülay Lale’nin gönderdiği tasarımda yer alan düz çizgiler yukarı eğimli hale getirilmiş ve altın orana dikkat edilerek revizyondan geçirilmiş.

Simgenin Anlamı:Türk Lirasının simgesi belirlendi. Simgenin çapa şeklinde olması TL’nin güvenli liman haline geldiğini anlatmakta. Yukarı doğru çizilen çizgiler ise paranın yükselen bir değer olduğunu simgelemekte.

Kurulum Bilgisi:

Yapmış olduğunuz kurulum sisteminize TL simgesini destekleyen klavye dizilimleri ve TL simgesini içeren “AbakuTLSymSans” yazı tipini kurmuştur. Mevcut kullanıcınız ile oturumunuzu kapatıp tekrar giriş yaptıktan sonra, sisteminizdeki klavye dizilimleri arasına kurulmuş olan “TL Simgesi” klavye dizilimlerinden, size uygun olanı etkinleştirmeniz sonrasında; herhangi bir metin düzenleyicide, “AbakuTLSymSans” yazı tipini seçip, Alt+T tuş kombinasyonu ile TL simgesini kullanabilirsiniz..

Önemli Not: “TL Simgesi Nasıl Yazılır?” galeri sayfamızdan bilgisayarımızda ve mobil cihazlarımızda TL Sİmgesini nasıl yazabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

PROGRAMI BEDAVA İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Program hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver