Mac İçin Firefox İnternet Tarayıcısı Ücretsiz İndir Firefox Türkçe Kullanımı Hakkında Bilgi

Mac İçin Firefox İnternet Tarayıcısı Firefox Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır? Türkçe Açıklama – Windows 8,7,Vista, Xp Programları ve Mobil Uygulamaları Son Sürüm

Aşağıda Firefox isimli program için kısaca tanıtımı, neye yaradığı, genel özellikleri ve en son sürümü (yeni versiyon) download linki yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Düzenli olarak gelişimini sürdüren Firefox, internet sayfalarını hızlı ve güvenli gezebilmeniz için güçlü özelliklere sahip. Eklenti desteğiyle tercih sebebi olan tarayıcı pek çok Mac kullanıcısının da ilk sıradaki seçimleri arasında.

Firefox 17 güncellemesi sonrasında:

20’den fazla performans iyileştirmesi
Yeni sekme açılışında hızlanma
Eklentilerin daha güvenli hale getirilmesi
OS X 10.5 desteği kaldırıldı

Firefox 16 güncellemesi sonrasında:

Mac OS X işletim sisteminde VoiceOver desteği varsayılan olarak geldi.
Firefox’u yeniden başlatmaya gerek kalmaksızın kurulabilen web eklentileri desteği
Acholi konumunu eklendi.
JavaScript kodlarının işlenmesi ve bu yönde bazı diğer konularda iyileştirmeler gerçekleşti.

Firefox 11 güncellemeleri sonrasında:

Eklenti Senkronizasyonu: Eklentiler için getirilen senkronizasyon desteği sayesinde Firefox tarayıcınızda kullandığınız eklentiler senkronize edilebilecek.
Chrome Senkronizasyonu: Google Chrome senkronizasyon desteğiyle yer imleri, çerezler, geçmiş, parola ve kişisel ayarlar iki tarayıcı arasında senkronize edilebilecek.
Tilt Geliştirici Aracı: Web geliştiriciler için tasarlanan “Tilt” web sayfasının öğelerini 3 boyutlu olarak keşfetmenizi sağlıyor. Sayfa elementleri WebGL aracılığıyla keşfedilirken 3 boyutlu görünüm yakınlaştırılarak döndürülebiliyor. Web geliştiricilerin çok işine yarayacak Tilt aracıyla ilgili detaylı bilgiye blogumuzdaki makaleden ulaşabilirsiniz.

Firefox, JavaScript motoru JägerMonkey daha hızlı grafik işleme süresi dolayısıyla daha hızlı bir başlangıç yapıyor. Modern bir web tarayıcısı olarak karşımıza çıkan Firefox, WebM, HTML5 ve CSS3 desteği sunuyor. Direct2D ve Direct3D desteği grafiklerin daha hızlı yüklenmesini sağlayan başka bir faktör olarak karşımıza çıkıyor.

Düzenlenebilir Sekmeler

Firefox’ta sekmeler sürükle-bırak yöntemiyle taşınarak daha aktif ve hızlı bir çalışma ortamı yaratılabiliyor. Sekmeler uygulama sekmelerine dönüştürelerek sadece ikonları görünen daha az yer kaplayan hale de dönüşebiliyor.

Gruplanabilir Sekmeler

Firefox  ile sekmeleri belli gruplara ayırarak çalışabilirsiniz. Böylece sekmeler arasında kaybolmadan yaptığınız işe göre ayırabilirsiniz.

Firefox Sync ile Senkronizasyon

Daha önceki sürümde bir eklenti olarak karşımıza çıkan Firefox Sync, bu kez tarayıcı içine entegre edildi. Geçmiş, sekmeler, yer imleri, parolalar mobil cihazlar dahil olmak üzere sahip olduğunuz tüm cihazlar için senkronize edilebiliyor.

Firefox Butonu

Sol üstte bulunan turuncu renkli Firefox butonu tarayıcı ayarlarıyla ilgili menüleri bir araya topluyor. Yer imleri, geçmiş, eklentiler, seçenekler menülerine artık bu alandan erişeceksiniz.

Geliştirilmiş Güvenlik

İnternette daha güvenli ve iz bırakmadan gezmek için koruma uygulamaları güçlendirildi. Kötü niyetli yazılımların tarayıcı üzerinden kullanıcıları etkilemesi bu sayede giderek zorlaşıyor.

Çökme Koruması

Firefox kullanıcıları çökme problemleriyle karşılaşmışlardır. Bu problemle ilgili şikayetler artınca yeni sürümle beraber bu sorundan kullanıcıları koruyan yeni bir özellik daha hayatımıza girdi. Bundan sonra Adobe Flash, Apple Quicktime veya Microsoft Silverlight uygulamalarında meydana gelen çökmelerden tarayıcınız etkilenmeyecek ve işlemler yarıda kalmayacak.

3D Web

Web ortamında oyun ve görsel tasarımlarda modern yaklaşımların önünü açmak için WebGL desteği 3. boyutu tarayıcıya taşıyor.

PROGRAMI BEDAVA İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Program hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver