Lösemi Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi Hakkında Bilgi

Lösemi Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi

Lösemi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Lösemi Nedir, Lösemi Ne Anlama Gelir, Lösemi Ne Demektir, Lösemi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Lösemi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Lösemi Anlamı

Lösemi Nedir Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Yöntemi
Kanda akyuvarların olağanüstü çoğalması ve niteliksel değişimlere uğramasıyla beliren ağır ve öldürücü bir hastalık, kan kanseri. Lösemiye yakalanma oranı milyonda 50-60 kadardır. Bununla birlikte, löseminin önemi, diğer kanser türlerinin aksine yaşlıların olduğu kadar, çocukların ve gençlerin de bu hastalığa yakalanabilmesinden doğmaktadır. Lösemi, kemik iliğinden ve kanda çok sayıda kanserli hücrelerin varlığının saptanmasıyla ortaya çıkar. Hastalığın duraklama döneminde, methotreksat adlı ilâç verilerek, kanserli hücrelerin üremesi önlenir. Ancak bir süre sonra, ilâca karşı bir direnme görülebilir ve hastalık yeniden başlayabilir. Son yıllarda, hastalığın kesin tedavisi yönünde geniş çalışmalar yapılmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Lösemi Nedir Lösemi ödev ara Lösemi kelime anlamı Lösemi sözlükte ara Lösemi ansiklopedi bilgi bankası ara Lösemi ne demek Lösemi neye denir

Lösemi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver