Lordlar Kamarası Nedir Hakkında Bilgi

Lordlar Kamarası Nedir

Lordlar Kamarası anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Lordlar Kamarası Nedir, Lordlar Kamarası Ne Anlama Gelir, Lordlar Kamarası Ne Demektir, Lordlar Kamarası Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Lordlar Kamarası ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Lordlar Kamarası Anlamı

Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Parlamentosu’nun ikinci meclisi. Başpiskopos, piskoposlar, soylu lordlar ile kral ve kraliçenin lord unvanı verdiği kimselerden oluşur. Lordlar Kamarası’nın tarihi, parlamento kadar eskidir. Ancak, burjuvazinin güçlenmesiyle Lordlar Kamarası önemini yitirdi ve Avam Kamarası yanında ikinci plana düştü. Yasama yetkisi yoktur, ancak malî konular dışında kalan yasalara bir yıl süreli veto uygulayabilir.

Konu ile ilgili aramalar: Lordlar Kamarası Nedir Lordlar Kamarası ödev ara Lordlar Kamarası kelime anlamı Lordlar Kamarası sözlükte ara Lordlar Kamarası ansiklopedi bilgi bankası ara Lordlar Kamarası ne demek Lordlar Kamarası neye denir

Lordlar Kamarası ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver