Lojistik Yönetimi Bölümü olan üniversiteler, Lojistik Yönetimi Bölümü hangi üniversitelerde var? 2013-2014

Üniversite sınavına hazırlanan ve Lojistik Yönetimi bölümünü seçecek adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Lojistik Yönetimi Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler:
Bu bölüm, lojistiğin tüm fonksiyonlarına hakim, küresel vizyon sahibi uzmanlar yetiştirir.

Çalışma Alanları:

Sponsorlu Bağlantılar

Bölüm mezunları, Türkiye’nin ulusal ve uluslararası anlamda bir lojistik merkez haline dönüşme süreci devam ederken; lojistik sektöründe faaliyet gösteren firmalarda; gerekli bilgi ve birikimlerle donatılmış nitelikli işgücüne olan ihtiyacı karşılayacaklardır.
Mezunlar; tüm kamu ve özel kuruluşlarda çalışma imkanına sahip olacaklardır. Gerek lojistik sektöründe hizmet sağlayıcı olarak faaliyet gösteren, gerekse lojistik fonksiyonlarının bir kısmını kendi bünyelerinde gerçekleştiren firmalarda ve lojistik sektörünün gelişmesi ve yapılanması konusunda faaliyet gösteren firmaların çeşitli kademelerinde görev alabileceklerdir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Lojistik sektörü sermaye ve emek yoğun olarak faaliyet gösteren, geleceğe dönük, Türkiye’nin stratejik öneminin   artmasıyla   uluslararası  firmaların  yoğun   ilgi gösterdiği ticari alanlardan birisidir. Özellikle sanayi yatırımlarının yükselişe geçmesi sebebiyle lojistik sektörüne olan talebin gelecek dönemlerde daha da artacağı kesindir. Bu nedenle sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak yeterli sayıda ve bilhassa kaliteli elemanların bulunması önemli ve öncelikli bir konudur.

Mesleğin gerektirdiği özellikler:

Ekonomi ve sosyal bilimlere ilgi duyması
Planlama ve uygulama yeteneğine sahip olması
İnsanlarla iyi iletişim kurabilmesi
Yabancı dil öğrenmeyi sevmesi
Sorumluluk duygusuna hakim olması
Pratik davranma ve doğru kararlar verebilmesi gerekir.

LOJİSTİK YÖNETİMİ (TM–1)

ÜNİVERSİTE     TABAN P     B SIRASI
İZMİR EKONOMİ Ü. (Tam Burslu)     452,794     18.862
İZMİR EKONOMİ Ü.     241,551     564.421

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver