Loğusalık Nedir Hakkında Bilgi

Loğusalık Nedir

Loğusalık anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Loğusalık Nedir, Loğusalık Ne Anlama Gelir, Loğusalık Ne Demektir, Loğusalık Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Loğusalık ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Loğusalık Anlamı

Yeni doğum yapmış kadının durumu. Bu dönemde gebelikte değişime uğramış bazı organlar normale dönmeye çalışır. Doğumdan sonra 900 gr. olan dölyatağı, loğusalık bitince 50 – 55 gr.a düşer. Diğer üreme organları da normal durumlarına dönüşürler. Bu dönemde loğusa annenin sağlığına çok özen göstermesi gerekir. Mikrop kapmaması gerektiğinden, hastalıklı kimseler loğusaya fazla yaklaşmamalıdır. Loğusalık durumunda olağan koşullarda iki ya da üç haftalık bir dinlenme yeterlidir.

Konu ile ilgili aramalar: Loğusalık Nedir Loğusalık ödev ara Loğusalık kelime anlamı Loğusalık sözlükte ara Loğusalık ansiklopedi bilgi bankası ara Loğusalık ne demek Loğusalık neye denir

Loğusalık ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver