Loğusa Otu Nedir Nerede Yetişir, Yararlar Ve Faydaları Nelerdir Hakkında Bilgi

Loğusa Otu Nedir Nerede Yetişir, Yararlar Ve Faydaları Nelerdir

Loğusa Otu anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Loğusa Otu Nedir, Loğusa Otu Ne Anlama Gelir, Loğusa Otu Ne Demektir, Loğusa Otu Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Loğusa Otu ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Loğusa Otu Anlamı

İkiçeneklilerin loğusaotugiller familyasından, çok yıllık, tırmanıcı bir bitki, karaasma (Aristolochia). Toprak altında yumrumsu bir gövdesi vardır. Çiçekleri koyu kahverengi ve kötü kokuludur. Boru biçimindeki çiçek örtüsünün içi tüylüdür. Bu tüyler nedeniyle sinek gibi küçük böcekler çiçek içine girdiğinde orada kalır, dışarı çıkamaz. Meyvesi çok tohumlu bir kapsüldür. Türkiye’de 20 kadar türü yetişir. Kimi türleri sarmaşık gibi duvarları örtmekte kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Loğusa Otu Nedir Loğusa Otu ödev ara Loğusa Otu kelime anlamı Loğusa Otu sözlükte ara Loğusa Otu ansiklopedi bilgi bankası ara Loğusa Otu ne demek Loğusa Otu neye denir

Loğusa Otu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver