Locarno Antlaşmaları Nedir Sonuçları Maddeleri Hakkında Bilgi

Locarno Antlaşmaları Nedir Sonuçları Maddeleri

Locarno Antlaşmaları anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Locarno Antlaşmaları Nedir, Locarno Antlaşmaları Ne Anlama Gelir, Locarno Antlaşmaları Ne Demektir, Locarno Antlaşmaları Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Locarno Antlaşmaları ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Locarno Antlaşmaları Anlamı

Locarno Antlaşmaları Nedir Sonuçları maddeleri
5-15 Ekim 1925 tarihleri arasında Fransa, İtalya, İngiltere, Belçika ve Almanya arasında yapılan konferanstan sonra onaylanan antlaşmalar. Avrupa’da barışı güvence altına almayı amaçlayan antlaşmaların maddelerinde İtalya ve İngiltere’nin, Fransa, Belçika ve Almanya arasındaki sınırları güvence altına alacağı; Almanya’nın silâhtan arındırılmış Ren bölgesine saldırması durumunda ona savaş açacakları öngörülüyor, Almanya’nın Milletler Cemiyeti’ne alınacağı vaat ediliyor, Belçika da tarafsızlığını resmen bırakıyordu. Fakat 7 Mart 1936′da Ren bölgesi, Hitler tarafından işgal edilince antlaşma hükümleri de geçerliliğini yitirdi.

Konu ile ilgili aramalar: Locarno Antlaşmaları Nedir Locarno Antlaşmaları ödev ara Locarno Antlaşmaları kelime anlamı Locarno Antlaşmaları sözlükte ara Locarno Antlaşmaları ansiklopedi bilgi bankası ara Locarno Antlaşmaları ne demek Locarno Antlaşmaları neye denir

Locarno Antlaşmaları ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver