Lobi Nedir Hakkında Bilgi

Lobi Nedir

Lobi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Lobi Nedir, Lobi Ne Anlama Gelir, Lobi Ne Demektir, Lobi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Lobi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Lobi Anlamı

Belirli gruplara çıkar sağlamak için kamuoyunu etkileyebilecek çevrelerle yakınlık kurmayı amaçlayan kişilerin oluşturduğu topluluk. Önceleri ABD’de yaygınlaşan bu terim, zamanla diğer dillere de girdi. Çoğu zaman büyük şirketlere çıkar sağlamak ve istekleri doğrultusunda yasaların çıkarılması için ABD Senatosu’nda senatörlere etki edebilecek bir grubun oluşması şeklinde kendini gösterdi. Son zamanlarda, kimi ülkelerin sempatizanları tarafından parlamento üyeleri, basın kuruluşları, üniversite çevreleri vb. ortamlarla ilgili, ülkenin çıkarları doğrultusunda hareket edebilecek lobiler oluşturuldu. Bunlardan en tanınmışları ABD’deki Yahudi, Ermeni ve Yunan lobisidir.

Konu ile ilgili aramalar: Lobi Nedir Lobi ödev ara Lobi kelime anlamı Lobi sözlükte ara Lobi ansiklopedi bilgi bankası ara Lobi ne demek Lobi neye denir

Lobi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver