Litre Nedir Ne Ölçüsüdür Hakkında Bilgi

Litre Nedir Ne Ölçüsüdür

Litre anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Litre Nedir, Litre Ne Anlama Gelir, Litre Ne Demektir, Litre Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Litre ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Litre Anlamı

Eskiden 1 kilogram saf suyun yoğunluğunun maksimum olduğu 4°C sıcaklıkta, 1 atmosfer basınç altında kapladığı hacim olarak tanımlanan hacim birimi (simgesi l). Bu tanıma göre 1 litre 1,000028 desimetre küpe eşittir. 1964′te ise bu tanım yerine 1 litre = 1 desimetre küp eşitliği kabul edildi. Bu iki tanımın yol açtığı karışıklıktan ötürü bilimsel çalışmalarda birim olarak litre pek kullanılmaz. Yine de 1 santimetre küp (cc) karşılığı olarak mililitre (ml) yaygın olarak kullanılır. Pratikte daha çok sıvıların (ve gazların) hacimleri litre cinsinden belirtilir ve değeri 1000 cm3 olarak alınır.

Konu ile ilgili aramalar: Litre Nedir Litre ödev ara Litre kelime anlamı Litre sözlükte ara Litre ansiklopedi bilgi bankası ara Litre ne demek Litre neye denir

Litre ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver