Linde Makinesi Nedir Hakkında Bilgi

Linde Makinesi Nedir

Linde Makinesi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Linde Makinesi Nedir, Linde Makinesi Ne Anlama Gelir, Linde Makinesi Ne Demektir, Linde Makinesi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Linde Makinesi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Linde Makinesi Anlamı

Havanın sıvılaştırılmasında kullanılan makine. Kritik sıcaklığı düşük olan oksijen, hidrojen, azot gibi gazlar için de uygun bir sıvılaştırma makinesidir. Sıvılaştırılacak hava sıkıştırılarak bir soğutucudan geçirilir. Daha sonra bir kapakcığın açılmasıyla birdenbire genleştirilir. Bu sırada basıncı birkaç kat düşer ve genleşme için harcanması gereken enerji gazın kendisinden sağlanacağından ısısı azalır. Soğumuş hava yeniden kompresörden geçirilerek bu sırada kompresöre sıkıştırılmak üzere giren havayı soğutur. Bu işlem art arda tekrarlanarak sonuçta genleşme odasının altında sıvı hava elde edilir.

Konu ile ilgili aramalar: Linde Makinesi Nedir Linde Makinesi ödev ara Linde Makinesi kelime anlamı Linde Makinesi sözlükte ara Linde Makinesi ansiklopedi bilgi bankası ara Linde Makinesi ne demek Linde Makinesi neye denir

Linde Makinesi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver