Libido Nedir Hakkında Bilgi

Libido Nedir

Libido anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Libido Nedir, Libido Ne Anlama Gelir, Libido Ne Demektir, Libido Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Libido ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Libido Anlamı

En güzel anlamında cinsel arzu. Böyle olmakla, cinsel doyuma ulaşmaya yönelişi belirler. Ruh ayrıştırmasında bu terim özel anlamlar kazanmıştır. Freud’da libido, tüm duygusal yaşamı belirleyen içgüdüsel cinsellik enerjisidir. Freud iki tür libido ayırır: Narsistçi libido bireyi kendine, nesnel libido dışına yöneltir. Terimin anlamı Jung’da oldukça değişmiştir. Jung, libidoyu ruhsal sürecin yoğunluğuna karşılık olan ruhsal enerji diye anlar ve cinsellikle ilgili ruhsal enerjiyi yok saymamakla birlikte libidoya özel olarak cinsellikle ilgili bir anlam yüklemekten kaçınır.

Konu ile ilgili aramalar: Libido Nedir Libido ödev ara Libido kelime anlamı Libido sözlükte ara Libido ansiklopedi bilgi bankası ara Libido ne demek Libido neye denir

Libido ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver