Leylek Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Leylek Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Leylek anlamı bilgi bankası

Sponsorlu Bağlantılar

anlamı nedir, ne anlama gelir

Leylek Nedir, Leylek Ne Anlama Gelir, Leylek Ne Demektir, Leylek Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Leylek ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Leylek Anlamı

Leylek Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Kuşlar sınıfının, leylekgiller (Ciconiiformes) takımının, leylekler (Ciconidae) familyasındaki türlere verilen genel ad. Boyları 110 cm, ağırlıkları 5 kg kadardır. Bedenleri beyaz, yalnız uçma tüyleri siyahtır. Gaga, bacaklar ve ayaklar kırmızıdır.

Leylekler bataklıklar, sulu çayırlar ve seyrek ağaçlı sulak yerlerde yaşar. Gezerek beslenen leylekler yavrularına ıslak besin verirler. Yuvalarını ağaçlar ve damlar (bacalar) üzerine yaparlar. Sürüler hâlinde göç ederler. Türkiye’de yalnızca yaz mevsiminde görülürler. Kışın Afrika’ya göç ederler. Yaşam süreleri 20 yıl kadardır. Kutuplar dışında tüm dünyaya yayılmışlardır.

Konu ile ilgili aramalar: Leylek Nedir Leylek ödev ara Leylek kelime anlamı Leylek sözlükte ara Leylek ansiklopedi bilgi bankası ara Leylek ne demek Leylek neye denir

Leylek ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum

Cevap Ver