Levrek Nedir Nerede Hangi Denizde Çıkar Bulunur? Hakkında Bilgi

Levrek Nedir Nerede Hangi Denizde Çıkar Bulunur?

Levrek anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Levrek Nedir, Levrek Ne Anlama Gelir, Levrek Ne Demektir, Levrek Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Levrek ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Levrek Anlamı

Levrek Nedir Nerede Hangi Denizde Çıkar Bulunur
Perciformes takımının Moronidae familyasını oluşturan 12 kadar balık türünün ortak adı. Bazıları denizle bağlantılı acı ve tatlı sulara girse de, genelde ılık ve tropik denizlerin sığ kesimlerinde yaşarlar. Bedenleri iğ biçimli ve yanlardan hafifçe basıktır; pulları oldukça iri ve deriye iyice yapışıktır. Çoğunlukla yanları beyaz, alt bölümleri gümüş renginde ve alttaki yüzgeçleri sarımsı olur.

Türkiye’yi çevreleyen denizlerde iki türü yaşar. Bunlardan biri düz ya da bayağı levrek (Dicentrarchus labrax)tir ve Türkiye’yi çevreleyen tüm denizlerde yaşar. Boyu ortalama 20-55 cm’dir.

Öteki tür olan benekli levrek (D. punctatus) Ege Denizi’nin güney kesimlerinde ve Akdeniz’de yaşar; uzunluğuysa en çok 70 cm olmak üzere ortalama 20-40 cm’dir. Levrekler en lezzetli ve ticarî değeri en yüksek balıklar arasındadır.

Konu ile ilgili aramalar: Levrek Nedir Levrek ödev ara Levrek kelime anlamı Levrek sözlükte ara Levrek ansiklopedi bilgi bankası ara Levrek ne demek Levrek neye denir

Levrek ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver