Leopar Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Leopar Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Leopar anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Leopar Nedir, Leopar Ne Anlama Gelir, Leopar Ne Demektir, Leopar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Leopar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Leopar Anlamı

Memeliler sınıfının kediler (Felidae) türüne ait bir büyük kedi türü. Leoparların uzun bir kuyruğu vardır. Genel olarak kuyrukları bedenlerinin uzunluğunun yarısından fazladır. Başları büyük ve yuvarlak, çeneleri ileri doğru çıkıktır. Boyunları kısa, bacakları orta yükseklikte ve kuvvetlidir. Postları canlı ve parlak renklerde, kırmızımsı sarı üzerine siyah beneklidir. Geniş yapraklı ağaçlarla kaplı ormanlarda, çalılıklar ve makiyle örtülü sarp kayalıklarda ya da büyük ve derin vadilerde yaşarlar.

Çok iyi tırmanır, hızlı koşar ve uzun sıçrarlar. Etçildirler. Besinlerini, geyikler, yaban keçileri, yaban domuzları, antiloplar, maymunlar ve başka küçük memeli hayvanlar oluşturur. Özellikle köpekleri avlamaya çok düşkündürler. Sıkıştırılmadıkları sürece insanlara saldırmazlar.

Konu ile ilgili aramalar: Leopar Nedir Leopar ödev ara Leopar kelime anlamı Leopar sözlükte ara Leopar ansiklopedi bilgi bankası ara Leopar ne demek Leopar neye denir

Leopar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver