Lenfositler Nedir Görevi Hakkında Bilgi

Lenfositler Nedir Görevi

Lenfositler anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Lenfositler Nedir, Lenfositler Ne Anlama Gelir, Lenfositler Ne Demektir, Lenfositler Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Lenfositler ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Lenfositler Anlamı

Akyuvar popülasyonu içinde yer alan ve bedenin savunmasından sorumlu olan hücrelere verilen ad. İki ana gruba ayrılırlar. T lenfositler, hücresel bağışıklıktan sorumludur. Bedene giren yabancı cisim ve organizmaları tanıyarak ortadan kaldırırlar. B lenfositler de, humoral bağışıklıktan sorumludur. Antikor üreterek antijenlerin ortadan kaldırılmasını sağlarlar.

AIDS hastalığında HIV virüsü lenfositleri parçaladığı için bedenin savunması azalarak ortadan kalkar. Bu durumda bağışıklık sistemi ortadan kalktığı için en basit hastalıklar bile AIDS’li kişi için öldürücü duruma gelir.

Konu ile ilgili aramalar: Lenfositler Nedir Lenfositler ödev ara Lenfositler kelime anlamı Lenfositler sözlükte ara Lenfositler ansiklopedi bilgi bankası ara Lenfositler ne demek Lenfositler neye denir

Lenfositler ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver