Lenf Drenaj Nedir Nasıl Yapılır-Lenf Drenaj Masajı Zararları Faydaları Hakkında Bilgi

Aşağıda Lenf Drenaj Nedir Nasıl Yapılır-Lenf Drenaj Masajı Zararları Faydaları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Lenf Drenaj Nedir Nasıl Yapılır-Lenf Drenaj Masajı Zararları Faydaları

Gerek bölgesel kilolar gerekse selülitler, sivilceler ve cilt lekeleri gibi yaygın görülen rahatsızlıkların temelinde kan ve lenf dolaşımının yeteri hızda olmaması ve bu nedenle gerek hücrelerin beslenmesinde ve sağlığında zaafiyetler ortaya çıkarması gerekse dokulardaki toksin birikmelerinin zamanında önlenememesi gibi nedenlerden kaynaklanmaktadır. İşte bu noktada imdadımıza lenf drenaj tedavisi ve lenf drenajı masajı yetişmektedir. Şimdi dilerseniz yazımızda lenf drenaj nedir. lenf drenaj masajı faydaları, lenf drenaj zararları, lenf drenaj cihazı kullanımı, lenf drenaj nasıl yapılır, lenf drenaj cihazı fiyatı, lenf drenaj yorum sorularına yanıt arayalım.

GÜZELLİĞİNİZ VE SELİLÜTLERİNİZ İÇİN LENF DRENAJ MASAJI
Manuel lenf drenaj masajı, lenf sisteminin elle manipüle edilerek bloke olmuş lenf sıvısının serbest akışının sağlanması tekniğine dayanıyor. Sinir sistemine etki ederek ağrıları azaltıyor ve derin rahatlık sağlıyor. Lenf drenaj masajının en önemli özelliği, vücutta lokal kilo ve selülite yol açan ödem ile toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamasıdır. Diğer masajlardan ayrılan en önemli farkı, hiçbir ürün kullanılmadan yapılması veya kişinin arzusuna göre selülit giderici yağlar eşliğinde de uygulanıyor olabilmesidir. Bu masaj yöntemi, diğer masajlara oranla çok daha hafif, monoton ve tekrar eden hareketlerden oluşuyor. Bu masajı, vücudun uç noktalarından kalbe doğru, lenf akışını takip ederek tek yönlü yapmaktayım. Ayrıca masaj sonrasında diğer masajlardan farklı olarak, ciltte kızarıklık (benim yaptığım hiç bir masajda kızarıklık oluşmaz) oluşmuyor. Özellikle selülit, lokal zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarında sonucun kalite ve kalıcılığını artırmak için özel masaj manipülasyonları ile uygulamaktayım.

Lenf Drenaj Masajının Uygulanmaması gereken kişiler.
1- Hemoroit hastalarına,
2- Kemoterapi tedavisi görenlere, (İyileşmiş olanlar hariç)
3- Hamileler ve hormonal bozukluğu olanlara uygulanmamalıdır.
4- Yüksek tansiyonu olanlara,
5- Diyabet hastaları,
6- Kemik erimesi olanlar (çok sakıncalı )
7- Alerji olan ciltler,
8- Yeni ameliyat geçirmiş olanlar ( doktorun izin verdikleri hariç )
9- Obez olup varis ve deride yüzeysel yara, bere olanlar,
10- Kılcal damarları kalın ve yüzeye yakın olan vakalar.
Lenf Drenaj Masajının Uygulanabileceği kişiler.
1- Toksin birikmesi olanlara,
2- Selülit ve kilo problemleri bulunanlara/hanımlar,
3- Ameliyat öncesi ve sonrası sıkıntılara
4- Ödem ve şişmeye
5- Kılcal damarlara ( yoğunlaşması ve cildin yüzeyine çıkması )
6- Sezeryan olan hanımlar (iki ay sonra ) ,
7- Doğumdan 45 gün sonra ,
8- Kan dolaşım bozukluğundan şikayeti olanlar,
9- Rahatlamak ve vücut ağrılarından arınmak isteyenler,
10- Sigara ve alkol içenler için ideal bir yöntem (Toksinden arınmak için ),
11- Vücudunda ve kol, bacak, karın bölgelerinde şişkinlikleri olanlar,
Yağlı uygulanacaksa eğer kişiye özel bir aroma yağı hazırlamak suretiyle uygulamaya başlanıyor.
( Süresi 45 – 60 dakikadır )
2 – HABİS URLAR SONUCU KANSERLER, AMELİYATLAR, KEMOTERAPİ VE SONRASI TEDAVİLER İLE KORTİZON KULLANIMI BENZERİ TEDAVİLERDEN SONRA OLUŞAN LENFATİK ÖDEMLER VE SONUCU YÜKSEK ORANDA ŞİŞMELERDE LENF DRENAJ MASAJI (MLD)
Çeşitli hastalıklar geçirmiş, bunların içinde kanser ve benzeri tedaviler gören; kemoterapi ve radyoterapi, ameliyatlar, kortizon kullanımları ve daha bir çok sebeplerin yanı sıra travmatik kazalar sonucu vücudun bölümlerinde oluşan lenfatik ödemler sonucu meydana gelen deformasyonlar, bacaklardaki ölçü oransızlığı ve daha bir çok bozulmayı gidermeye yönelik yaptığım LENF DRENAJ MASAJIDIR. Ayak parmak uçlarından itibaren (bacaklar için) bele kadar uyguladığım yoğun ve çok hafif ÖZEL MANİPÜLASYONLU bir lenf drenaj masajı tekniğine dayalıdır. Uyguladığım bu tekniğin en önemli özelliği vücutta lokal fazlalık olarak şişmeye ve oransızlığa yol açan ödem ve toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamaktadır.
Bu çalışma tekniklerim lenfatik şişmeler ve lokal fazlalık programlarında tek başına uygulanabileceği gibi uzun vadede kişinin tekrar aynı sorunlarla karşılaşmaması için uygulanabilir. Günde ortalama 2 – 3 litre su içilirse alınacak sonuç mükemmel olacaktır. Son derece dinlendirici ve rahatlatıcı lenf drenaj masajla bu uygulamalarım bacaklarda oluşan ağırlık ve ağrı hissinin de azalmasına yardımcı olur. 10-15 Seanslık sonucunda şişmiş bölgedeki dokunun büyük oranda çözülmesini ve vücudun forma girmesini sağlar. (ağır lenfatik şişme vakalarında bu program 6- 8 ay sürebilir)

Yapmakta olduğum lenf drenaj masajı, özellikle lenf ödem tedavisinde en önemli uygulamadır. Son derece hafif, monoton, yavaş, ritmik ve cilt yüzeyine yapılan bir masajdır. Lenf sıvısının akışını hızlandırır ve şişkinliği en aza indirerek rahatlık sağlar.

LENF DRENAJ NEDİR?

Kardiovasküler sistem gibi sıvı transportu sağlayan bir sistem olan lenfatik sistem, kardiovaskuler sistem gibi merkezi bir pompaya sahip olmayıp, bir direnaj sistemidir. Bu direnaj sistemi sayesinde, hücreler arası sıvıdan kan kapillerlerine geçemeyen plazma yatağa aktarılır. Lenfatik sistem, prensip yapısı itibariyle lenfatik damarlar ve lenfatik dokulardan oluşur.
Göz küresi, iç kulak, epidermis, kıkırdak ve kemiklerde lenf kapillerleri bulunmaz. ( Nodus Lymphaticus ) ulaşır. Esas olarak, bir fonksiyon gören lenf düğümleri, kendisine gelen lenfatik bakteri ve diğer yabancı cisimleri tutar. Lenf düğümünde temizlenen lenfa, götürücü lenf damarları ( vaslymphaticum effenen ) ile düğümden ayrılarak daha büyük lenfatik direnaj damarlarına ( TruncusLymphaticus – Büyük Lenf Toplardamarları ) akar.

LENF DÜĞÜMLERİ

Lenf düğümleri, Lenfatik damarlar boyunca bütün vücuda dağılmış, savunmamızda önemli rol oynayan 1- 25 mm boyutlarında kapsüllü siferik veya böbrek şeklinde yapılardır. Tüm vücutta toplam 500 -1000 adet olan lenf düğümleri (nodi Lyphatic regionales ) terimi kullanılır. Bu Lenf düğümlerinden organlara yakın olanlar visseral -ekstrmiteler ve vücut boşluklarının duvarlarında yer alanlar parietal Lenf düğümleri olarak adlandırılır.
Lenf düğümleri esas olarak bir filtre gibi fonksiyon görürler. Lenf damarlarına giren herhangi bir yabancı partikul ( bakteri vb.) Lenf düğümlerinde tutulur. Lenfa içine geçen toksinlerde B-Lenfositlerinden immun ( Savunma Sistemi) bir yanıt doğmasına neden olur.

Bölgesel Lenf Düğümleri

A- Attaraf Lenfatikleri
B- Pelvis Lenfatikleri
C- Karın Lenf düğümleri
D- Göğüs Lenfatikleri
E- Üst taraf Lenfatikleri
F- Baş ve boyun Lenfatikleri

ELLE LENF DRENAJI
Vücudun arıtma ve drenaj sistemi olan lenf sistemi, vücut yaralandığında ve sağlık bozulduğunda zorlanır.Artık maddeler yeterinde çabuk şekilde süzülemez ve birikerek yara yerine yada lenf düğümlerinin çevresinde şişmeye neden olur, Elle lenf drenajı, bu sistemi uyararak artık maddelerin giderilmesini hızlandırmayı amaçlayan pompalayıcı ve hafif bir mesajdır. Bu teknik şişlikler veya herhangi bir yaralanma özellikle de spor yaralanması görülen herkes için çok yararlıdır. sıvı toplanması azaltılabilir, hatta akne ve egzamalar bile iyileştirebilir.
Tüm hareketler vücuttan yukarı, en yakın lenf düğümüne doğru – vücuda en yakın yerden başlayıp el ve ayaklara doğru – dış yönden yapılır. Ana düğümler boyun, koltuk altı,kasıklar, dizlerin arkası ve dirseklerin iç kısmında bulunur.

Lenf damarları yüzeye çok yakın olduğu için uygulanan basınç daha hafif olmalıdır.

3 – ÖZEL TEKNİK MANİPÜLASYONLARIMLA LENF DRENAJ MASAJI
Özellikle selülit, lokal zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarında sonucun kalite ve kalıcılığını arttırmak için uyguladığım manipülasyon yöntemdir. bu yöntem ayak parmak uçlarından itibaren bele kadar uygulanan yoğun ve çok hafif ÖZEL MANİPÜLASYONLU bir lenf drenaj masajı tekniğine dayalıdır. Uyguladığım bu tekniğin en önemli özelliği vücutta lokal fazlalık ve selülite yol açan ödem ve toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamaktadır.

Bu çalışma tekniklerim selülit ve lokal fazlalık programlarında tek başına uygulanabileceği gibi uzun vadede kişinin tekrar aynı sorunlarla karşılaşmaması için uygulanabilir. Günde ortalama 1,5 – 2 litre su içilirse alınacak sonuç mükemmel olacaktır. Son derece dinlendirici ve rahatlatıcı lenf drenaj masajla bu uygulamalarım bacaklarda oluşan ağırlık ve ağrı hissinin de azalmasına yardımcı olur. 10-15 Seanslık sonucunda selülitli dokunun çözülmesini ve vücudun forma girmesini sağlar. (ağır selülit vakalarında bu program 6- 8 ay sürebilir)
Yapmakta olduğum lenf drenaj masajı, özellikle lenf ödem tedavisinde en önemli uygulamadır. Son derece hafif, monoton, yavaş, ritmik ve cilt yüzeyine yapılan bir masajdır. Lenf sıvısının akışını hızlandırır ve şişkinliği en aza indirerek rahatlık sağlar.

Lenfatik Dolaşım nedir?

Lenfatik dolaşım bedendeki ödemi toplayan, hücre ve dokulara besin taşıyan beyaz kan dolaşımıdır. Lenfatik Dolaşım, bedeni toksinlerden arındırır. Bağışıklık sistemini güçlendirerek, bedeni enfeksiyonlardan korur.

Yaptığım Manuel Lenf Drenaj Masajı nedir? Nasıl uygulanır?

Lenf drenaj masajı proksimalden distale doğru yapılmaktadır: (Manuel Lenf Drenaj) Masajı, Lenf sisteminin elle manipüle edilerek bloke olmuş lenf sıvısının serbest akımının sağlanması tekniğidir. Sempatik Sinir Sistemi’ne etki ederek, ağrıları azaltır ve derin rahatlık sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve lenf akımını hızlandırır.

Manuel Lenf Drenaj Masajı Nelere İyi Gelir?

Ödem ve şişme Şiş topuklar, bacaklar vb.
Toksin birikmesi, Akne ve diğer cilt problemleri , Yara izleri – eski ya da yeni , Kabızlık ve hazımsızlık , Hormonal dengesizlikler Ergenlikte , Hamilelik öncesi ve sonrası , Menopoz sıkıntıları, PMS – regl öncesi gerginlik , Göğüslerde hassasiyet , Sinüzit, saman nezlesi , Tekrarlanan enfeksiyonlar Soğuk algınlığı , Grip , Üst solunum yolu hastalıkları, Eklem iltihaplanmaları , Romatizma , Stres Anksiyete , Gerginlik, Yorgunluk, Uykusuzluk

Manuel Lenf Drenaj Masajı ne kadar sıklıkla uygulanır?

Yapılan ön görüşme ile belirlenen ihtiyaca göre terapinin süresi ve sıklığı belirlenir. Şişme ve ödemlerde seans süresi 45 – 120 dakika olarak sürebilir. Örneğin; Akne söz konusu olduğunda, 20’şer dakikadan haftada 3 kez MLD Masajı uygulamak idealdir. MLD’nin yan etkisi yoktur ve son derece dinlendiren ve keyifli bir masaj terapidir.
Bu Masaj Programının Süresi : Ağırlık derecesine göre 3 ile 6 ay, haftada en az 3, en fazla 5 seans % 97 başarı

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver