Lazerle Dövme Silme-Lazer Dövme Tattoo Sildirme Hakkında Bilgi

Aşağıda Lazerle Dövme Silme-Lazer Dövme Tattoo Sildirme ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Lazerle Dövme Silme-Lazer Dövme Tattoo Sildirme

Dövme silme lazeri, büyük oranda dövme izlerini yok ediyor. Günümüzde değişik desenlerde ve renklerde vücudun muhtelif kısımlarına yaptırılan dövmeler, değişik nedenlerle silinmesi gerekebiliyor. Bu nedenler kişisel bir takım nedenler olabileceği gibi, dövmeyi hoş karşılamayan bazı meslekleri icraa etmek veya bulunan sosyal çevreden gelebilecek olası tepkilerden çekinmek gibi nedenler de olabiliyor. Sebebi her ne olursa olsun kalıcı dövmeleri sildirmek gerçekten zorlu bir süreç ve çoğu zaman da dövme desenleri silinse dahi arkasında bir miktar iz bırakabiliyor. Geçmişte dermabrazyon veya saltbrazyon adı verilen derinin dış tabakasını kimyasal veya fiziksel etkileri olan uygulamalarla silmekten başka çare yoktu. Günümüzde ise tıbbi alanda kullanımı giderek artan lazer teknolojisi, dövme silme niyeti olan kişilere de büyük kolaylıklar sağlıyor. Özellikle argon veya CO2 lazerleri adı verilen lazer aletleri, dövmeleri neredeyse arkasında hiç bir iz bırakmaksızın kalıcı ve kesin bir biçimde silebiliyor.

Bu teknoloji sadece tattoo izlerini silmek amacıyla değil, yüzdeki veya vücudun değişik kısımlarındaki yara izlerini de silmek amacıyla kullanılmaktadır.

dövme sildirme

dövme sildirme

Lazerle Dövme Nasıl Silinir?

Bildiğiniz gibi lazer ışınları, yüksek enerji düzeyine sahip ışınlardır. Bu ışınlar, özel dalga boylarına sahip olup deriye odaklandığında cilt tarafından hızlı bir emilim yeteneğine sahiptir. Oldukça yüksek bir enerji düzeyine sahip lazer ışınları atımlar (puls) halinde dövme olan bölgeye uygulanmaktadır. Bu da dövmeyi oluşturan dövme mürekkebindeki renk pigmentlerinin hızlı bir biçimde parçalanmasına sebebiyet vermekte ve oldukça geniş alana dağılmış ve kaliteli boya kullanan dövme desenlerinde bile % 100 olumlu sonuç sağlamaktadır.

Lazer Dövme Tedavisi Hangi Tip Dövmelere Karşı Etkilidir?

İster profesyonel bir çalışmanın ürünü olsun, ister amatörce yapılmış olsun kalıcı veya geçici tüm dövmelerde lazer dövme silme kürleri etkilidir. Hatta cerrahi olarak üst derinin kesilerek mürekkebin deri içerisine zerk edildiği tattoo uygulamalarında bile lazerle dövme silme başarılı olmaktadır. Tabi burada dövme silmedeki başarının ölçütü, kullanılan boyanın kalitesi ve cinsi, dövme yapılmış kişinin ten rengi, dövmenin ne kadar uzun bir süre önce yaptırıldığı, profesyonel veya amatör kişilerce yapılması, dövme mürekkebinin cildin ne kadar derinine nüfuz ettiği, dövmenin rengi gibi etkenler belirleyici olmaktadır. Yeşil ve sarı dövmelerin lazerle silinmesi yaklaşık 6-8 seans sürerken, açık renkli ve amatör dövmeler 4-5 seansta yok edilebilmektedir. Koyu tenli kişilerde dövmenin çıkartılması biraz daha fazla uğraş gerektirmektedir.

Renkli dövmelerde ise zor silinen dövme renkleri yeşil ve sarı renkteki dövmelerdir. En çabuk çıkanlar ise kırmızı, mavi ve siyah, turuncu ve pembe dövmelerdir. Koyu kahverengi, et rengi ve beyaz dövmeler lazerle silinmesi en zahmetli olan dövme renkleridir.

dövme silme

dövme silme

Lazerle Dövme Silinmesi Kesin Sonuç Verir mi?

Yapılan araştırmalarda dövmesini sildiren kişilerin % 95 inde dövmeler bir daha belli olmayacak şekilde kalıcı olarak silinebilmektedir. Ancak burada dünya çapında 300 den fazla dövme boyası türünün olduğunu ve bu dövmelerde oldukça değişik kimyasal maddeler kullanıldığı da hesaba katılmalıdır. Bunların büyük kısmı denetim dışı boyalardır ve cildin derinlerine kadar inebilmektedir. Tattoo boyası ne kadar derinlere inerse lazerle silinmesi o denli zorlaşmaktadır.

lazer dövme silme

lazer dövme silme

Lazerle Dövme Sildirmek Acı Verir mi?

Çoğu kişi lazer dövme silmenin acıtıp acıtmadığını sorduğuna şahit oluyoruz. Lazer kürü, kısa atımlı ışın demetleri gönderdiği için cildin dış yüzeyinde en fazla bir şeffaf kırtasiye bandı kadar bir derinliğe inmektedir. Hastaların büyük bir çoğunluğu hiç bir ağrı, sızı veya sancı hissetmediklerini söylüyorlar. Lazerle dövme silme uygulamasından sonra genellikle bölgeye buz uygulanmaktadır. Ancak dileyenler de lokal anestezi yaptırtarak dövmeyi sildirebilir. Burada vurgulamak gereken bir nokta var. O da dövme sildirme işlemini profesyonel bir sağlık merkezinde yaptırmanız gerektiğinin önemidir. Küçük bir alana yayılmış dövmeleri silmek için anestezik kremler de tercih edilebilir.

lazerle dövme silmek

lazerle dövme silmek

 

Lazerle Dövme Silme Seansı Ne Kadar Sürer?

Genelde 30 dakikalık bir zaman dilimi içerisinde işlem sona ermektedir. Ancak seans sonrasında hafif şişme, kızarıklık, batma hissi veya kaşıntı görülebilir.

Lazerle Dövme Sildirme Fiyatları Ne Kadar

Lazerle dövme silme fiyatları ve ücretleri seans başı ücret biçiminde belirlenebildiği gibi paket kür olarak ta sunulabilmektedir. Ortalama olarak 1 seans başı ücret, ankara, istanbul, izmir, adana gibi şehirlerde 200-300 tl arası değişmektedir. Paket tedavi fiyatları da 2000-3000 tl arasındadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver