Lazer İle Sünnet Yaptırma Zararlı Mı, Lazer İle Sünnet Zararları, Lazer Sünnet

lazer sünnet yaptırmanın zararları, lazer sünnet zararlı mı, lazer sünnetin zararları,

Lazer sünnetin zararları nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Yaz ayları yaklaştığında erkek çocuk sahibi olan aileler sünnet için kolları sıvamaktalar. Son zamanlarda gelişen bir uygulama olan lazer ile sünnet yapılmakta ancak aileler lazer ile yapılan sünnetin zararlı olduğuna dair söylentiler duyduklarından bu uygulamaktan korkmaktalar. Peki zannedildiği gibi lazer sünnet zararlı mı? Eğer zararlıysa lazer sünnet yaptırmanın zararları nelerdir?


5 ila 8 yaş arasındaki erkek çocukların sünnet olma yaşı gelmiş demektir. Çocuğunuz bu yaş sınırlarının altında ya da üstünde olmadan sünnet işini aradan çıkartmalısınız. Çünkü çocuk büyüdükçe kendini keşfedecek, cinsel organının farkına varacaktır. Bu durum çocuğunuzun ileride cinsel yaşamını etkileyebilir. Sünnet yaşı kadar sünnet zamanı da iyi seçilmelidir.

Lazer sünnet diğer klasik yönteme göre çocuğun canını daha az yaktığı için aileler lazer sünneti daha çok tercih etmektedir. Ancak bu yöntem ağrısız ve kanamasız görünse de lazer sünnet zararlı bir işlemdir. Nedeni de, klasik yöntemde sünnet derisi alınmakta lazer yöntemde ise alınmamaktadır. Bu uygulamada sünnet derisi alınıyor gibi görünür ve cinsel organdaki diğer dokuların zarar görme ihtimali bulunur. Lazer sünnetten dolayı yaşanan bir komplikasyon çocuğun ileride ereksiyon ve erken boşama gibi sorunlarına sebep olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver