lazer epilasyonun zararları – lazer epilasyon zararları Hakkında Bilgi

Aşağıda lazer epilasyonun zararları – lazer epilasyon zararları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Lazer epilasyonun zararları var mıdır var ise lazer epilasyon yan etkileri ve zararı nelerdir. Bu soru çoğu hanımın kafasının bir kenarında duran bir soru işaretidir. Geçenlerde bir kadın forumunda lazer epilasyon kanser yapar mı şeklinde bir tartışmaya rastlamıştım. İnsanlarımız malesef her konuda olduğu gibi sağlık alanında da okumadan kulak dolgunluğu ile bir şeylere inanıyorlar. Cilt kanserine neden olan ışın frekansı, ultraviyole ışınları dır. Bu ışınların dalga boyları sadece güneş ışığı içerisinde bulunurlar. Oysa lazer ışınlarının dalga boyu oldukça farklıdır. O nedenle cilt kanserine neden olan ışın grubu ile alakaları yoktur. Lazer epilasyonun zararları aslında epilasyonu yapan kişinin lazer cihazını kullanmasını bilmemesinden kaynaklanmaktadır. Misal olarak gereğinden fazla cildin lazer epilasyon ışığına maruz kalması, ciltte yanıklara neden olabilir. Ayrıca esmer kişilerin lazer epilasyon uygulamalarını lazer yerine başka teknikler deneyerek yaptırtmaları uygun olacaktır.
//

Bilimsel olarak lazer epilasyon zararları ve lazer epilasyon yönteminin insan sağlıgına yan etkileri olduğuna ilişkin en ufak bulguya rastlanmamıştır. Lazer ışınını soğuran kıl gövdesi, bu enerji yüklü ışın hüzmesini kıl köküne dogrudan iletip, kıl kök hücrelerinin eriyip yok olmasını sağlamak temeli üzerine kurulur lazer epilasyon sistemi.
Lazer ışığı tıbbın bir çok alanında insan sağlığını tedavi etmek amacıyla uzun yıllardan beri kullanılmaktadır. Lazer Epilasyon teknolojisinde kullanılan lazer, her geçen yıl dahada yenilenip daha üstün özellikli hale gelmektedir. Bazı kişiler lazer epilasyonun yumurtalıklara veya rahime zararları olduğunu iddia etmektedir. Aslında buna iddia bile denemez. Sadece kulaktan dolma bilgilerdir. Lazer epilasyonun gerek genital bölgeye gerekse vücuda zararları ve sakıncaları bulunmamaktadır.

//

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver