Lazer Epilasyonla Varisin Tedavisi, Lazer İle Varis Ameliyatı, Lazer İle Varis Tedavisi

lazer ile varisin tedavisi, lazerle varis nasıl tedavi edilir, lazerle varis tedavisi, varis nasıl tedavi edilir

Lazer epilasyonla varis tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Vücudumuzun müteaddit bölgelerinde ortaya çıkan, kılcal damarlardaki bir tıkanıklık olan portakal görünümlü varisler başta sağlığımızı tehdit etmekte sonrada estetik görünümümüze gölge düşürmektedir. Kılcal damarlar cilt yüzeyinden mor mor görünerek ince çizgiler oluşturduğu için bilhassa bayanların en sıkıntılı sorunlarından biridir, varis. Varis tedavisinde son yıllarda muvaffakıyetli bir şekilde lazer epilasyon uygulaması kullanılmaktadır. Varisin sebep olduğu kötü görünümü iyileştiren ve cildin pürüzsüzleşmesini sağlayan lazer epilasyon yöntemi nasıl uygulanır, hep birlikte öğrenelim.

Varis tedavisinde lazerin atışları hastanın cilt tipine göre belirlenir. Atışlarda kıl köklerini tarayan lazer kıl köklerini soğutarak varisi tedavi etmeye çalışır. Lazer epilasyon aletleri dünyadaki tek tarayıcılı lazer aletidir. Tarayıcı özelliği ile kıl köklerini soğutan lazer epilasyon yanma riskini de ortadan kaldırarak böylece cilde zararda vermemiş olur.

Lazer epilasyon tekniklerinden olan bu sisteme kontakt soğutmalı lazer epilasyon denilmektedir. Diğer lazer epilasyon yöntemlerine nazaran bu yöntem oldukça üstündür. Üstelik varis oluşan bölgedeki cilde temas eden 5 derecelik soğukluk sayesinde ağrıda hissedilmemektedir. Bu lazerle yapılan varis tedavisi 3 mm’ye kadar olan tüm varis damarlarını 2-3 seansta temizler. Küçük varisler ise bir seansta yok edilebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver