lazer epilasyonda dökülen kıllar ve tüyler tekrar çıkarmı Hakkında Bilgi

Aşağıda lazer epilasyonda dökülen kıllar ve tüyler tekrar çıkarmı ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

lazer epilasyonda dökülen kıllar ve tüyler tekrar çıkarmı

Lazer Epilasyon sonrası dönemde neler oluyor ve dökülen istenmeyen tüyler tekrar çıkıyor mu, lazer epilasyondan sonra ağrı sızı ve şişlikler görülüyor mu? bu soruları merak edenler yazımızın devamına bir baksınlar.

Lazer epilasyon sonrası
Lazer epilasyon merkezine ( Lazerli epilasyon ) gittik, tedaviye başladık, ya sonra ne yapmalı :
– Lazer epilasyon uygulaması ( Lazerli epilasyon ) sonrasında 1 hafta süreyle güneşe maruz kalınmamalı ve solaryuma girilmemelidir. Zorunlu olarak güneşe maruz kalınırsa (özellikle yüz gölgesi için) yüksek koruma faktörlü kremler kullanılabilir.

– Lazer epilasyon tedavisi süresince seans aralarında güneşlenerek yada solaryum ile bronzlaşmak, bir sonraki seansta ten rengi normal tonuna yaklaşmamış ise uygulama yapılamamasına neden olacaktır. Bir sonraki seans ten rengi normale yaklaşana kadar ertelenecektir.

– Lazer epilasyondan hemen sonra ılık duş alınabilir. Bir hafta kese, peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalar yapılmamalıdır.

– Lazer epilasyon uygulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine göre değişen sürede; 1 saat ila birkaç gün arasında kızarıklık oluşması normaldir.

– Lazer epilasyon sonrası uygulama yapılan bölgede hafif bir kabarıklık, nadiren kabuklanma ve sivilce oluşabilir. Bunlar herhangi bir tedaviye gerek olmadan kendiliğinden geçecektir.

Günümüzün popüler uygulamalarından birinin lazer epilasyon olduğunu, birçok kadın ve erkeğin güzellik merkezleri, estetik merkezleri ve lazer epilasyon merkezlerinin her geçen gün artması nedeniyle artık lazer epilasyon adayı olduğunu, internet yardımıyla istanbul lazer epilasyon merkezleri, ankara lazer epilasyon merkezleri, izmir lazer epilasyon merkezleri diye arama yapıp lazer epilasyon firmaları hakkında bilgi aldığımızı, firma adreslerini telefonlarını edindiğimizi bir önceki yazımızda söylemiştik.

– Lazer epilasyon uygulanan kılların kökleri 3 ila 10 gün içinde hafifçe uzayarak dökülmeye başlar veya el ile tutularak çekildiğinde kolayca çıkar.

– Lazer epilasyon ( Lazerli epilasyon ) için seans aralıkları yüz bölgesi için 4 hafta, vücut bölgeleri için 8 haftadır.

– Lazer epilasyon için seans sayısı vücut bölgeleri için 4-6 seans yüz bölgeleri için 6-12 seanstır. Bu sayı cilt ve kıl yapısına göre değişebilir. Hormonal bozukluklar seans sayısını etkileyebilir.

– Lazer epilasyon ( Lazerli epilasyon ) ile kıl yoğunluğu her seansta %15-20 arası kalıcı olarak azalmaktadır, farkı ancak 3. seanstan itibaren belirgin olarak görülebilir

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver