Lazer epilasyon zararlı mıdır-Lazer epilasyonun zararları yan etkileri nelerdir Hakkında Bilgi

Aşağıda Lazer epilasyon zararlı mıdır-Lazer epilasyonun zararları yan etkileri nelerdir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Lazer epilasyon zararlı mıdır-Lazer epilasyonun zararları yan etkileri nelerdir

Daha önceki yazılarımızda sizleri Lazer Epilasyon Zararı Ve Yan Etkisi hakkında lazer epilasyon nasıl yapılır ve nedir gibi sorulara bir takım yanıtlar vermiştik. Bu yazımızda ise lazer epilasyonun zararları hakkında bilgiler vereceğiz.

Lazer epilasyon sonrası kızarıklık ve kabarıklık gibi kısa süreli yan etkilerin oluşumu beklenmektedir. Bunlar uygulamanın etkinliğini gösteren belirtilerdir. Zira lazer ışını kıl köküne ulaştığında ısı enerjisine dönüşür ve bu da kıl kökü üzerinde tahribat yapar. Bu esnada ciltte hafif bir yanma batma hissi ile birlikte kızarıklık ve kabarıklıklar oluşur. Bu belirtiler genellikle birkaç saat içinde kendiliğinden geçecektir. Nadiren çok hassas ciltli ve kalın kıl köklerine sahip kişilerde birkaç gün sürebilmektedir.
Cihazın teknik özellikleri işlemin güvenle hiçbir yan etki olmadan uygulanması için büyük önem taşımaktadır.LightSheer Diode Laser gibi FDA onaylı gelişmiş cihazlarla yapılan uygulamalarda, esmerlere bronz tenli kişilerde bile lazer epilasyon seansları güvenle uygulanmaktadır. Cihazın gelişmiş bilgisayar sistemi sayesinde kişinin cilt rengi ve kıl kökü özelliklerine uygun dozlarda işlem yapıldığında yanık ve lekelenme gibi istenmeyen durumlarla karşılaşılmamaktadır.

Lazer epilasyon tamamen ağrısız bir yöntem değildir. Özellikle kıl kökleri kalın olan kişilerde işlem yapılırken yanma batma hissi oluşmaktadır. Bu his devamlılığı olan ağrı şeklinde değildir. Tedavi bittiğinde acı hissi de bitmektedir. Acıya duyarlılığı fazla olan kişilerde bölgesel uyuşukluk sağlayan yüzeysel uygulanan kremlerle acı hissi bir miktar azaltılmaktadır.
Yanık Lekelenme Ne Zaman Oluşur?
Lazer epilasyon tedavisinde temel prensip, cilde hasar vermeyecek ancak kıl kökünde maksimum tahribat yapacak en efektif dozların uygulanmasıdır. Bu sayede tedavi güvenli bir biçimde uygulanabilir. Efektif dozlar ifadesi önemlidir. Uygulanması gereken dozlardan düşük dozlar kıl köklerinin kısmen etkilenmesine ve tedavinin uzamasına ve çok etkin olmamasına yol açacaktır. Uygulanması gerekenden daha yüksek dozlar da cildin üst tabakalarından yanık ve lekelerin oluşmasına yol açacaktır.
Lazer epilasyonun yanlış uygulanması durumlarında oluşan yanık ve leke oluşumları, kalıcı değildir. Olan bölgede önce hafif su toplaması ve kabuklanma görülür. Kabuklar kuruyup kendiliğinden düştüğünde cilt renginden daha açık tonda bir deri ortaya çıkacaktır. Ton farklılğı birkaç ay içinde kaybolacaktır.
Tedaviden hemen önce ve sonra güneşten ve solaryumdan uzak kalmak gerekmektedir. Zira lazer ışını ciltte hassasiyete yol açacaktır. üzerine güneş veya solaryumun hassasiyeti ciltte tahribat yapabilmektedir. Bu nedenle tedavinin öncesinde ve sonrasında en erken 15 gün süreyle güneş ve solaryumdan korunmak gerekmektedir.
Yanık ve lekelenmeye yol açabilen bir en önemli faktörlerden bir diğeri ve en çok rastlananı da uygun olmayan cihazlarla işlem yapılmasıdır. Özellikle ESMER TENLİ KİŞİLERDE dalga boyu düşük olan cihazlarla yapılan uygulamalarda cildin üst tabakalarında yanık ve lekelenme oluşması çok yüksek bir olasılıktır. Bu nedenle dalga boyu uzun olan diode lazerler çok daha güvenli uygulama yapmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver