Lazer epilasyon nedir lazer epilasyonun zararları faydaları-lazer epilasyon aletleri hangileridir Hakkında Bilgi

Aşağıda Lazer epilasyon nedir lazer epilasyonun zararları faydaları-lazer epilasyon aletleri hangileridir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Lazer epilasyon nedir lazer epilasyonun zararları faydaları-lazer epilasyon aletleri hangileridir

Kadınların ve de son zamanlarda özellikle erkeklerin istenmeyen tüylerden kurtulmak için tercih ettikleri epilasyon yöntemlerinin başında lazer epilasyon ile tüy dökme ve istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemi gelmektedir. Bu yazımızda lazer epilasyon nedir faydaları zararları ve yan etkileri, riskleri nelerdir konularını ele alacağız.

Tüm modern lazer epilasyon yöntemlerinin birbirine avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Tek bir lazer yöntemi kıl yapısı cilt rengi ve yapılacak bölge dikkate alındığında tek başına yeterli değildir. Bu sebeple Alexandrite diode Nd yag gibi lazerler ve Ipl mavi ışık gibi yoğun ışık sistemleri geliştirilmiştir.
Merkezlerimizde size en iyi hizmeti sunmak için alexandrite diode IPL nd yag mavi ışık yöntemlerinin tümünü bünyesinde toplamıştır. Bu yöntemlerden hangisi ya da hangilerinin size uygun olacağına dermatoloji uzmanımız karar verecektir.
Daphne tüm modern yöntemlerini sizin için bünyesine katmıştır. Deneyimli uzman ekibimiz lazer epilasyonda maksimum başarıyı hedeflemiştir.
Teknolojiye bilgiye bu sebeple yatırım yapmaktayız ve merkezlerimizi bu sektörde yeni gelişimlere açık tutmaktayız.
Başarılı bir lazer epilasyon uygulaması Cilt rengi ve kıl yapınıza en uygun lazer tipinin seçimi ile başlar.

FDA ve CE onaylı long pulsed alexandrite lazer sistemleri bazı vücut bölgelerinde ve bazı cilt tipinde tercih ettiğimiz bir lazer tipidir. Alexandrite lazer dalga boyu 755 nm dir. Bu dalga boyundaki ışınlar kıldaki melanin adlı siyah boya maddesi tarafından oldukça fazla emilir. Long pulsed lazer teknoloji sayesinde cildiniz korunarak lazerin daha etkin şekilde kullanılmasına olanak sağlar.

Etkili soğutma lazer epilasyon uygulamasının olmazsa olmaz koşuludur. Hava soğutma sistemi özel bir cihaz yardımı ile lazer epilasyon ile aynı anda uygulanır. Bu etkin soğutma sayesinde lazer epilasyon sırasında cildiniz korunur ve acı hissi en az düzeye indirilir.

Gittikçe artan bir insan kitlesi istenmeyen tüyler için tüy dökücü krem yerine lazer epilasyonu tercih etmektedir. uygulaması istenmeyen ağır tüylenmeden muzdarip olan pek çok insanın rahatlamasını sağlamıştır. Son kuşak teknolojiler lazer epilasyon uygulamalarında mükemmel sonuçlar elde edilmesine imkân sağlamıştır.

Lazer epilasyon uygulamasında başarı uygulanan vücut bölgesi cilt tipi (cilt rengi) kıl kalınlığı kıl rengi ve hormonal bileşenlere bağlıdır. Lazer epilasyon bunlar dikkate alındığında ortalama 6 seans %50–90 başarıyla kıl yoğunluğunu ve kalınlığını azaltmaktadır. Yüz bölgesinde seans sayısı kişiye göre değişmektedir. Ortalama 10 seans gerekli olabilmektedir.
Daphne kliniğindeki deneyimlerimiz lazer epilasyon uygulaması sırasında genellikle hafif ağrı hissedildiği şeklindedir. Bu ağrı çamaşır lastiği çarpma hissi gibi tanımlanabilir.
Bugün en nazik ve en uzun süreyle tüyleri yok eden yöntemdir.
LAZER EPİLASYON ÖNCESİ
Mümkünse en az 1 ay öncesine kadar ağda depilasyon gibi kılları kökünden alma işlemleri yapılmamış olmalıdır. Lazer epilasyon uygulamasından en az 1 ay öncesine kadar güneş banyosu yapılmamış ve solaryuma gidilmemiş olunması gereklidir. Doktor lazer epilasyon öncesi güneşe maruziyet olup olmadığını bilmelidir.
LAZER EPİLASYON TEST UYGULAMASI
Doktorlarımız gerek gördükleri durumlarda lazer epilasyon öncesi bölgeye test atışı yapıp test dozunuzu ve kişisel bilgilerinizi dosyanıza kayıt ederler. Bu sayede daha sonraki seansların uygulama planı ve takibi sağlanır.
LAZER EPİLASYON İÇİN HAZIRLIK
Lazer epilasyon uygulamasından 3 gün önce bölgenin uygun şekilde traş edilmesi yeterlidir. Lazer epilasyon uygulanacak alana lokal anestezik krem uygulaması çoğunlukla etkin soğutma sayesinde genellikle gerekmez. Ağrı eşiği düşük olan kişilerde nadiren lokal anestezi uygulaması gerekebilir. Lazer epilasyon cihazları ışık enerjisini belli mesafeden bir el cihazı yardımıyla uygularlar. Lazer epilasyon sırasında bu el cihazı yardımı ile tekrarlayan lazer atışları yapılır. Her lazer atışı ciltte belli bir alanı tarar. Bu lazer atışı sonrası kıl kökü 65 C derecenin üzerinde ısınır ve tahrip olur. Bu sayede kıl kökü yeni kıl üretemez hale getirilmiş olur.
LAZER EPİLASYON SONRASI
Lazer epilasyon uygulaması sonrası hafiften koyuya kadar değişen bir kırmızılık ve kıl etrafında hafif bir şişlik oluşabilir. Lazer Epilasyon yöntemi uygulaması sonrası oluşan bu reaksiyon çoğunlukla 1–2 saatte kaybolur. Bazen 1–2 güne kadar da uzayabilir. Biz bu bölgesel reaksiyon için özel kremler gerekirse soğutma işlemi uygulamaktayız. Böylece lazer reaksiyonun en aza indirgenmesini sağlıyoruz. Lazer epilasyon uygulanan kişilere lazer epilasyon uygulaması sonrasında dikkat edecekleri hususlarla ilgili detaylı bilgi verilir. Lazer epilasyon uygulaması yapılan bölgenin 2 hafta boyunca güneş ışığına maruz kalmamasını ya da güneş banyosu yapılmamasını önermekteyiz.
LAZER EPİLASYON’UN YAN ETKİLERİ
Hassas ciltlerde ya da yüksek enerjili lazer epilasyon uygulamalarda ciltte yüzeysel kabuklanma oluşabilir. Çoğunlukla bu kabuklanma günler içerisinde düzelir ve deri normale döner. Nadiren bu kabuklanma sonrasında deride renk değişikliği dediğimiz açılma ya da koyulaşma gözlenebilir. Neredeyse etkilenen kişilerin tümünde deri 4–6 ay içinde normale döner. Skar dokusu denilen deride kalınlaşma çok nadirdir ve ciddi derecede yanık durumlarında oluşabilir.
LAZER EPİLASYON İÇİN NEDEN BİRDEN FAZLA SEANS GEREKLİDİR?
Lazer epilasyon uygulanan vücut bölgesine göre seans sayısı değişmektedir. Kıl kökünün %30-70’i dinlenme dönemindedir. Lazer epilasyon uygulaması sadece uygulanan bölgedeki aktif büyüyen tüylerin köklerini tahrip etmektedir. Dinlenme halindeki kıl kökü lazer epilasyon uygulamasından etkilenmez. Bu yüzden bölgeye göre değişmekle birlikte 1–2 ay sonra tekrarlayan uygulamalar gerekmektedir. Çoğunlukla 1–2 ay arayla yapılan 6 uygulama yeterli olmaktadır. Bu yolla %50–90 oranında kıl folikülündeki azalma başarılı kabul edilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver