lazer epilasyon izmir ankara istanbul adana ve bursa lazerli epilasyon merkezleri Hakkında Bilgi

Aşağıda lazer epilasyon izmir ankara istanbul adana ve bursa lazerli epilasyon merkezleri ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Türk insanında istenmeyen tüyler sorunu diğer bazı milletlere nazaran daha fazla sıklıkla görülen bir sorundur. Gerek erkeklerde olsun gerekse bayanlarda olsun, istanmeyen tüy ve kıllara sahip bireylerde türlü sosyal, psikolojik sorunlar ortaya çıkabilmekte ve kişiler kendilerini rahatsız ve huzursuz hissedebilmektedirler. Bu nedenle epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmada ağda gibi geleneksel yöntemlerin yanında teknolojinin sunduğu bazı tüy yoketme yöntemleri ve istenmeyen tüylerden kurutulma teknikleri de herkes tarafından dikkatle izlenmektedir.

İStenmeyen tüylerden kurtulma tekniklerinde en ileri aşama lazer epilasyon ile cilt temizleme tekniğidir. Lazer epilasyon tekniğinin neticesi, istanmeyen tüylerden kalıcı bir biçimde korunmayı sağlamaktır. Lazer epilasyon ameliyatları sanıldığı kadar basit bir prosedüre sahip ameliyatlardan değildir. Aksine lazer epilasyon için güzellik merkezi veya hastane bulmaktan başlayan ve lazerli tüy dökme ameliyatı sonrasına uzanan bir dizi incelikler bu lazerli tüy dökme ameliyati uygulamasında mevcuttur. Lazer epilasyon uygulamasında kimileri, operasyon öncesinde bölgesel veya genel anestezi uygulatmakta ve böylece lazerli epilasyon ameliyatı sonrasında olası acı ve rahatsızlıkların da hissedilmemesini garanti etmektedir.

Lazer epilasyon tekniğinde kullanılan lazer ışınları, farklı dalga boylarına sahiptir ve genelde beyaz cilt ve koyu renk tüyleri yok etmede oldukça etkilidirler. kılların ve tüylerin köklerine yönlendirilen lazer ışınları, bir el lazeri vasıtasıyla odaklanmakta ve taşıdığı yükske enerjili ısı dalgalarıyla, cildin hemen altında hedef bölgede bulunan kıl köklerini harap etmektedir. Böylece lazerli epilasyona uğramış bölgelerde kaşıntı, yanma gibi ufak bazı rahatsızlıklar ve yan etkiler görülebilmektedir. Harap edilen bu kıl kökleri lazerli epilasyondan sonra çok uzun bir süre toparlanamamakta ve çoğunlukla da ölüp gitmektedir. Lazer epilasyon uygulanacka bölgeye bir tür jel sürülmekte ve bu jel sayesinde lazer ışınlarının cildin altındaki deri altı bölgesini aşırı biçimde ısıtması engel olunmaktadır.

Lazer epilasyonun ardından kılların temizlendiği bölgelerde kaşıntı, yanma gibi bir takım yan etkiler çıktığında gerekirse doktora görünmenizde fayda vardır. Lazer epilasyonu sön dönemlerde ülkemizde oldukça fazla yaygınlaşmıştır. İstanbul ankara izmir adana bursa, konya eskişehir gibi güzellik merkezlerinde bir çok hastaya lazerli epilasyon uygulanmaktadır. Lazrli epiilasyon fiyatlarının şehirden şehire ve hatta şehir içerisinde bile estetik merkezlerine göre fiyatı değişmektedir. Lazr epilasyona karar verdiyseniz, lazer epilasyon fiyatlarını araştırmalı ve ayrıca lazerli tüy dökme tedavisini uygulayacka kişinin sertifikalı ve işinde eğil birisi olmasına özen gösteriniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver