Lazer Epilasyon IPL yöntemi faydaları zararları merkezleri fiyatları Hakkında Bilgi

Aşağıda Lazer Epilasyon IPL yöntemi faydaları zararları merkezleri fiyatları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon yöntemleri içerisinde Intense pulsed light (IPL) olarak bilinen Lazerle tüy aldırma tekniği, yüksek teknolojinin kadın güzelliği ve cilt bakımı sektörüne hediye ettiği bir uygulamadır. Lazer Epilasyon IPL tekniğinde yüksek yoğunluklu ışık demetleri çok kısa zaman dilimleri içerisinde tüy dökülmesi istenen bölgeye yollanmakta ve bu lazer ışınlarında bulunan yüksek enerji demetleri, lazer ışınının enerjisini oluşturmaktadır. IPL cihazı nın odaklandığı istenmeyen tüy kökleri bu yüksek yoğunluklu ışığı melanin pigmenti sayesinde emmekte ve tüy kökü kurumaktadır. IPL lazer epilasyon uygulaması seansları diğer Alexandrite veya Duod Lazer tüy aldırma tekniklerine nazaran daha değişik bir teknoloji kullanmaktadır.

IPL tedavisi uzman estetisyenler ve doktorlar tarafından uygulanmalıdır. Bu lazerle tüy dökme tedavisinde xenon gazı lazer cihazları ve özel bir takım mercekler kullanılmaktadır. İPL Lazer tedavisi, epilasyon alanında bu denli başarılı olmasının temelinde, lazerle kıl aldırma tedavisine nazaran daha ucuz ve hızlı bir tüy aldırma kürü uygulaması yatmaktadır. Son zamanlarda lazerle kıl aldırma ve IPL tedavilerinden hangisinin daha etkili bir epilasyon sağladığı tartışılmaktadır. Bilim adamları bunu tartışadursunlar, fotorejuvenasyon (ışın enerjisi ile cilt yenileme) yöntemlerinden birisi olarak kabul edilen İPL ile kıl aldırma yöntemi kendi rüştünü ispatlamıştır.
//
IPL tekniğinin çalışma prensibi, yukarıda da değindiğimiz gibi geniş spektrumlu xenon lazer demetlerinin özel mercekler yardımıyla kıl köklerine enerjisini boşaltacak şekilde odaklanıp, atım (pulse) tekniği ile gönderilmesi esasına dayanmaktadır. Melanin pigmentinin kıl yapısı içerisinde en yoğun olarak bulunduğu bölge, kıl kökleridir. Lazer ışınının kıl köküne çarpması ile ışın demeti içerisinde bulunan enerji, ısı enerjisine dönüşmekte ve kıl kökü anında buharlaşmaktadır. Bu yüksek ısı sadece kıl köklerini yok etmekle kalmamakta, aynı zamanda kıl imal eden deri hücrelerini de yok etmektedir. Zaten bilim adamlarının bir kısmının IPL yöntemi hakkındaki eleştirilerinin temelinde bu hücrelerle birlikte kılcal damar yapılanmalarına da kısmi zarar verme ihtimali yatmaktadır. Zarar gören kılcal damarlar, cildin dış yüzeyinin yetersiz beslenmesine yol açma ihtimalini artıracağı söylenmektedir. Ancak bu husus henüz bilimsel olarak ispatlanmamıştır.

İPL teknolojisinin kullanım alanları ve kullanıldığı yerler:

İPL lazer teknolojisi sadece lazerle kıl aldırmak için değil, güneş yanıkları, ciltte pigmentasyon rahatsızlıkları ve Poikiloderma of Civatte ( uzun yıllar güneş ışıklarına maruz kalanların boyunlarında görülen cilt lekeleri), Acne Rosacea ( yüzdeki damarlanma izleri) Doğum lekeleri, güneş lekeleri, hamilelik lekeleri gibi değişik cilt lekelerinin tedavisinde de kullanılmaktadır.

IPL lazer epilasyon cihazı ile kıl aldırma yönteminin zararları ve yan etkileri konusu okuyucunun en fazla merak ettiği konuların başında gelmektedir. IPL tedavisi sonrası ciltte geçici süreyle 3-4 gün görülen kızarıklıklar haricinde hiç bir rahatsızlık ve yan etkiye rastlanmamıştır. Tabi burada IPL kürlerinin uzman personel eli ile yapılması çok büyük bir önem arz etmektedir.

İPL fiyat listesi: Ortalama olarak 35 tl ile 150 tl arası kıl aldırma işlemi yapılacak bölgelere göre değişim göstermektedir.

//

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver