Lazarus, Web formlarına ve blog yorumlarına yazılanları kaydeder ve geri yükler

Herkesin başına gelen bir soruna çözüm olacak çok güzel bir eklentiden bahsetmek istiyorum. Eminim günün birinde siz de bir internet sitesindeki formu doldurduktan sonra “tamam”, “ok” veya “gönder” butonuna tıkladınız ve bir de baktınız ki sayfa hata verdi. Hemen geri tuşuna tıkladınız ve yazdığınız onca yazının silindiğini ve boş bir form sayfasını gördünüz. Ne kadar sinir bozucu olduğunu anlatmaya gerek yok. Aynı durum bloglara, haber websitelerine veya Facebook ve Twitter gibi sitelere yorum yazarken de başımıza gelebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Lazarus isimli ücretsiz bir tarayıcı eklentisi bizi bu dertten kurtarıyor. Firefox, Chrome ve Safari için uyumlu sürümleri olan bu eklenti web formlarına yazdığınız tüm biglileri kaydeder. Böylece siz istediğiniz an sadece sağ tıklayarak bu bilgileri geri yükleyebilirsiniz.

Lazarus  eklentisi internet sitelerine yazabileceğiniz herşeyi kaydedebilir. Yani tüm web formları için doldurduğunuz bilgileri yedekleme özelliği vardır. Eğer isterseniz bu eklentinin ayarlarından bütün websiteler için çalışmasını seçebilir veya bazı siteleri listeye ekleyerek bunlar için kaydedilmesini engelleyebilirsiniz.

Lazarus 3 (Chrome, Safari and Firefox)

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver