Lavanta Yağı, Lavanta Yağı Cilde Faydaları, Lavanta Yağı Faydaları Nelerdir

lavanta yağı ne işe yarar, lavanta yağı neye iyi gelir, lavanta yağı saça faydaları, lavanta yağı yararları

Lavanta yağı faydaları

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Ev hanımların temizlikteki mükemmel parfümü olan lavantanın kokusu büyüleyicidir. Lavanta yağıda mükemmel sırrıyla kadınların güzellik sırrı oluyor. Saç bakımı, cilt bakımı, yanıklar, uçuklar ve daha aklınıza gelebilecek birçok sorunun çaresi olan lavanta yağı aslında her evde bulunması gereken mucize gibi. Doğanın nimetlerinden yararlanmak için lavanta yağının faydalarını öğrenmeye ne dersiniz?

 

Lavanta yağının yararları

 

Lavanta yağının saça faydaları ile bu mucizenin yararlarını sıralamaya başlayalım. Lavanta yağı saçlarda kepek sorunu olanların derdine çare oluyor. Kafa derisini bir miktar lavanta yağı ile ovmak, kepek sorununa en etkili çözümdür.

Kuru ve çatlamış cilde sahip olanlar da lavanta yağı ile derilerini ovarak yumuşatabilir ve çatlakların onarılmasını sağlayabilir. Lavanta yağının cilde faydaları sadece çatlakları onarmakla bitmiyor. Dudakta çıkan uçuklara da çok iyi gelmektedir.

Bilhassa yaz aylarında en çok ihtiyaç duyduğumuz deodorantlar kadar lavanta yağıda çok etkilidir. Gün boyu kalıcılık sağlayan lavanta yağı koltuk altlarına bir damla sürülebilir.

Lavanta yağı yanıklara sürülerek, yanığın alevini alır. Ağrıyan ayaklara, böcek sokmalarına, sürekli göz yaşarmalarına, egzama sorununa, cilt kesiklerine ve burun kanamalarına lavanta yağı çok faydalıdır. Bu sorunlardan biri meydana geldiği zaman 1-2 damla lavanta yağından yararlanabilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver