Latince Nedir Hakkında Bilgi

Latince Nedir

Latince anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Latince Nedir, Latince Ne Anlama Gelir, Latince Ne Demektir, Latince Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Latince ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Latince Anlamı

Hint-Avrupa dil öbeğinin İtalik grubundan olan dil. Lâtince, İ.Ö. 2. binyılda Kuzeybatı Avrupa’dan gelerek Latium’a yerleşen kabilelerin dilidir. Roma’yı yöneten sınıfın konuştuğu Lâtincenin bu değişik biçimi, Roma güçlenince İtalya’nın edebiyat ve resmî dili hâline geldi. İ.Ö. 1. yüzyılda Romalı yazarların çabalarıyla cumhuriyet dönemi sonunda ve imparatorluk dönemi başında Klasik Lâtince ortaya çıktı. Fakat Lâtin İmparatorluğu Akdeniz’in bir ucundan öbür ucuna yayılınca, alınan ülkelerin halkları tarafından konuşulan dillerle ilişki kuran bu Lâtince bozuldu; ayrıca Lâtinlerden ve Lâtin olmayanlardan meydana gelen Romalı pleblerin konuştuğu Halk Lâtincesi, resmî dili bozmaya başladı ve Roma İmparatorluğu’nun son döneminde Lâtince birçok lehçeye bölündü. Cermen istilâları, bu bölünmeyi hızlandırdı ve Lâtince, Roma İmparatorluğu’nun çeşitli bölgelerinde başka bir evrim geçirdi ve “Roman dilleri” denilen birçok dil ortaya çıktı. Bugün ölü dil durumunda olan Lâtince, yalnızca Katolik Kilisesi’nde kullanılmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Latince Nedir Latince ödev ara Latince kelime anlamı Latince sözlükte ara Latince ansiklopedi bilgi bankası ara Latince ne demek Latince neye denir

Latince ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver