Laroxyl Hapı Kullanmanın Yan Etkileri, Laroxyl Hapının Yan Etkileri, Laroxyl İlacı Yan Etkileri

laroxyl ilacının yan etkileri, laroxyl ilacının yan etkisi neler, laroxyl yan etkileri, laroxyl yan etkileri neler

Laroxyl yan etkileri nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Çağımızın giderek yaygınlık gösteren hastalıklardan birisi olan depresyon için, çeşitli iyileştirme yöntemleri denenmekte ve bu iyileştirme metotları arasında depresyon hastalarının kullanması için uzman hekim tarafından önerilen Laroxyl hapı da bulunmaktadır. Laroxyl daha çok depresyon semptomları için önerilen bir tablet olup endojen depresyonun iyileştirilmesinde endikedir. Bazı hastalarda Laroxy yan etkiler yaratabilir.

 

Laroxyl kullanılmaya başlandığı andan itibaren bazı bünyelerde aşırı duyarlılığa sebep olur. Laroxy ilacı kullanırken uzman hekimin önerdiği doz aşılmamalıdır.

 

Laroxyl yan etkileri

 

En sık şikayet edilen yan etkisi baş dönmesi, uyuşukluk, ağız kuruluğu ve kabızlık sorunudur. Bunlara ilaveten; akomodasyon bozuklukları, gastrointestinal bozukluklar, hipotansiyon, antikolinerjik etkiler, intraoküler basınç artması, deri döküntüleri, idrar tutukluğu ve taşikardidir.

Laroxyl ilacı yan etkileri daha çok yaşlılarda ortaya çıkar. Bu ilaca düşük dozda başlanmalıdır. Gebeliğin ilk aylarında ve emzirme döneminde kullanılmamalı, ilaç ile birlikte alkol alınmamalıdır. Beklenmedik bir etki görüldüğünde muhakkak doktorunuza danışın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver